Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Dmytriyev Roman 1.M / 2011.  Čísla stránek, která jsou přidružena do záhlaví a zápatí, lze přidat do horní části, dolní části nebo na okraje dokumentu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Dmytriyev Roman 1.M / 2011.  Čísla stránek, která jsou přidružena do záhlaví a zápatí, lze přidat do horní části, dolní části nebo na okraje dokumentu."— Transkript prezentace:

1 Dmytriyev Roman 1.M / 2011

2  Čísla stránek, která jsou přidružena do záhlaví a zápatí, lze přidat do horní části, dolní části nebo na okraje dokumentu. Informace uložené v záhlavích, zápatích nebo na okrajích jsou zobrazeny šedě a nelze je měnit současně s informacemi v textu dokumentu. Jestliže chcete změnit záhlaví, zápatí nebo informace na okrajích stránky, postupujte takto: 2x Poklepejte na záhlaví viz obrázek, a potom v oblasti Nástroje záhlaví a zápatí klepněte na kartu Záhlaví a zápatí. ZÁHLAVÍ

3  Po přidání čísel stránek v nich lze provádět změny stejným způsobem jako v textu záhlaví nebo zápatí. Můžete změnit formát číslování stránek, písmo nebo velikost.

4  1.Poklepejte na záhlaví nebo zápatí některé stránky dokumentu.  2. V oblasti Nástroje záhlaví a zápatí na kartě Návrh klikněte ve skupině Záhlaví a zápatí na položku Číslo stránky a poté klikněte na položku Formát – číslování stránek.  3. V rozevíracím seznamu Formát čísla klepněte na styl číslování a potom na tlačítko OK.

5  Poklepejte na záhlaví, zápatí nebo okraj některé stránky dokumentu.  Vyberte číslo stránky.  Na minipanelu nástrojů, který se zobrazí nad vybraným číslem stránky, proveďte jeden z následujících kroků: ◦ Pokud chcete změnit písmo, klepněte na název písma v rozevíracím seznamu. ◦ Chcete-li písmo zvětšit nebo zmenšit, proveďte jeden z následujících kroků:  Pokud chcete text zvětšit, klepněte na tlačítko Zvětšit písmo, nebo stiskněte kombinaci kláves CTRL+SHIFT+>.  Pokud chcete text zmenšit, klepněte na tlačítko Zúžit písmo, nebo stiskněte kombinaci kláves CTRL+SHIFT+<.

6  Jestliže například do dokumentu s čísly stránek přidáte titulní stránku, bude mít druhá stránka automaticky číslo 2. Můžete však chtít, aby dokument začínal stránkou 1.  Klepněte na libovolné místo v dokumentu.  Na kartě Vložení klikněte ve skupině Záhlaví a zápatí na tlačítko Číslo stránky.  Klepněte na možnost Formát - číslování stránek.  Do pole Začít od zadejte číslo.  Poznámka Pokud máte titulní stránku a chcete, aby první stránka dokumentu měla číslo 1, zadejte do pole Začít od hodnotu 0.

7  Můžete například číslovat obsah od i do iv a zbytek dokumentu od 1 do 25. Pokud dokument obsahuje více kapitol, je možné číslovat stránky v každé kapitole zvlášť.  Klepněte do oddílu (Oddíl: Část dokumentu, ve které jsou nastaveny určité možnosti formátování stránky. Nový oddíl vytvořte, pokud chcete změnit vlastnosti, jako jsou číslování řádků, počet sloupců nebo záhlaví a zápatí.), ve kterém chcete obnovit číslování stránek.  Na kartě Vložení klikněte ve skupině Záhlaví a zápatí na tlačítko Číslo stránky.  Klepněte na možnost Formát - číslování stránek.  Do pole Začít od zadejte hodnotu 1.

8  Aplikace Microsoft Office Word automaticky odebere (neboli odstraní) čísla stránek po klepnutí na možnost Odebrat čísla stránek, nebo po ručním odebrání některého čísla stránky z dokumentu.  Na kartě Vložení klikněte ve skupině Záhlaví a zápatí na tlačítko Číslo stránky.  Klepněte na možnost Odebrat čísla stránek.  Poznámka Pokud jste vytvořili odlišné záhlaví nebo zápatí pro první stránku nebo pro sudé a liché stránky, nebo pokud dokument obsahuje nepropojené oddíly, nezapomeňte odebrat čísla stránek ze všech různých záhlaví a zápatí


Stáhnout ppt "Dmytriyev Roman 1.M / 2011.  Čísla stránek, která jsou přidružena do záhlaví a zápatí, lze přidat do horní části, dolní části nebo na okraje dokumentu."

Podobné prezentace


Reklamy Google