Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Zákon č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, a datové schránky 2.6.2009 Brno KrÚ JMK.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Zákon č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, a datové schránky 2.6.2009 Brno KrÚ JMK."— Transkript prezentace:

1 Zákon č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, a datové schránky Brno KrÚ JMK

2 Novela zákona o archivnictví a spisové službě Ve čtvrtek schválil Senát Parlamentu ČR novelu zákona č. 499/2004 Sb. o archivnictví a spisové službě, která významně novelizuje také zákon č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů. Schválení této novely přináší několik změn v projektu datových schránek. Především:

3 náklady spojené s provozováním ISDS budou hrazeny ze státního rozpočtu subjektům, kterým Ministerstvo vnitra zřizuje datovou schránku automaticky ze zákona (orgány veřejné moci, právnické osoby) vzniká tzv. přechodné období až dokonce října. Během něj se mohou sami rozhodnout, zda aktivují svou datovou schránku či nikoli. Pokud tak neučiní, bude jim schránka aktivována 1.listopadu orgány veřejné moci si mohou požádat o zřízení více datových schránek. do datové schránky bude možné přihlášení jiné aplikace bez nutnosti zadávat jméno a heslo fyzickou osobou. V tomto případě se autentizace provádí pomocí tzv.systémového certifikátu. Novela zákona o archivnictví a spisové službě

4 Od bude možné využívat Informační systém datových schránek pro výměnu zpráv mezi soukromými subjekty navzájem. Podmínkou bude souhlas příjemce s doručováním ze strany soukromých subjektů. V této souvislosti se navrhuje přechodné období od do , kdy bude možné „privátní“ komunikaci využívat pouze pro zasílání faktur, či jiných žádostí o zaplacení. Pro soukromé subjekty bude služba zpoplatněna.

5 Datové schránky – testovací provoz –od prostřednictvím dodavatele spisové služby –od aktivací testovacího provozu po obdržení obálky s „ostrými“ přihlašovacími údaji. Přístupová práva –budou od rozesílána Českou poštou do vlastních rukou statutárního zástupce na doručovací adresu uvedenou v portále ePUSA. Budou rozesílány v obálce se zeleným (žlutým) pruhem.

6 Datové schránka a spisová služba –mezi největšími dodavateli spisových služeb a MV bylo podepsáno memorandum o spolupráci, dodavatelům byly předány údaje potřebné k vytvoření datového rozhraní mezi informačním systémem datových schránek a spisovou službou. –Překontrolujte si u svého dodavatele spisové služby připravenost pro příjem datových zpráv do Vaší spisové služby

7 Jak postupovat dál na Vašem úřadě... –metodické postupy jsou zveřejňovány na stránkách postupy/

8

9 Seminář DATOVÉ SCHRÁNKY Brno

10 Datové schránky – zálohování a archivace datových zpráv – je důležité zajistit zálohování a archivaci datových zpráv, přečtené zprávy jsou v informačním systému datový zpráv po 90 dnech vymazány! (spolupráce se spisovou službou..příp. nabídka České pošty,..) – je nutné dodržet archivní zákon č. 499/2004 Sb. o archivnictví a spisové službě v novelizované podobě.


Stáhnout ppt "Zákon č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, a datové schránky 2.6.2009 Brno KrÚ JMK."

Podobné prezentace


Reklamy Google