Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Uvedení autoři, není-li uvedeno jinak, jsou autory tohoto výukového materiálu a všech jeho částí. Tento projekt je spolufinancován ESF a státním rozpočtem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Uvedení autoři, není-li uvedeno jinak, jsou autory tohoto výukového materiálu a všech jeho částí. Tento projekt je spolufinancován ESF a státním rozpočtem."— Transkript prezentace:

1 Uvedení autoři, není-li uvedeno jinak, jsou autory tohoto výukového materiálu a všech jeho částí. Tento projekt je spolufinancován ESF a státním rozpočtem ČR. Název SŠ:SOU Uherský Brod Autoři:Ing. Petr Kundrata Název prezentace: (DUMu) Sběrné potrubí Tematická oblast:Motory – pevné části Ročník: 2. ročník oboru Mechanik opravář motorových vozidel Číslo projektu:CZ.1.07/1.5.00/ Datum vzniku:březen 2013

2 Anotace  Záměrem této sady výukových materiálů s názvem Motory – pevné části je poskytnout žákům informace o základních částech konstrukce motorů a podpora výuky ve vyučovacích hodinách.  Jednotlivé DUMy (prezentace a pracovní listy) v této sadě popíší postupně tematické oblasti, které jsou probírány v předmětu Automobily.  Tato prezentace je konkrétně zaměřena na tematický celek Sběrné potrubí.

3 Účel Sběrné potrubí odvádí z výfukových kanálů hlavy válců výfukové plyny dále do výfukové soustavy. Sběrné potrubí (i celá výfuková soustava) musí být dokonale plynotěsné.

4 Konstrukce Sběrné potrubí se vyrábí z šedé litiny, ocelových nebo nerezových trubek. Součástí sběrného potrubí může být předkatalyzátor, filtr pevných částic, lambda sonda. Je společné pro všechny válce motoru, nebo samostatné pro každý válec.

5 Obrázek 1: Sběrné potrubí

6 Zlepšení výplachu válců Stejně jako u sacího potrubí je důležitá stejná délka jednotlivých větví a hladký vnitřní povrch. Obrázek 2: Laděné sací potrubí

7 Zdroje [1] ANDRT, Jaroslav. Údržba a opravy automobilů Škoda 105, 120, 125, 130, 135, 136, Garde, Rapid. 2., nezm. vyd. Praha: T. Malina, 1995, 510 s. ISBN [2] KLŮNA, Jindřich a Jiří KOŠEK. Příručka opraváře automobilů. Vyd. 2. Brno: Littera, 1993, 482 s. ISBN X. [3] PILÁRIK, Milan a Jiří PABST. Automobily II. Praha: Informatorium, 2000, 136 s. ISBN

8 Zdroje obrázků [1] AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: autodily.cz/image.php?idx= &mw=240&mh=240 [2] AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:


Stáhnout ppt "Uvedení autoři, není-li uvedeno jinak, jsou autory tohoto výukového materiálu a všech jeho částí. Tento projekt je spolufinancován ESF a státním rozpočtem."

Podobné prezentace


Reklamy Google