Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Materiál pro výukovou oporu zpracovaný v rámci projektu Informační a komunikační technologie proti bariérám Výuková opora č. 4– výukový materiál Název:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Materiál pro výukovou oporu zpracovaný v rámci projektu Informační a komunikační technologie proti bariérám Výuková opora č. 4– výukový materiál Název:"— Transkript prezentace:

1 Materiál pro výukovou oporu zpracovaný v rámci projektu Informační a komunikační technologie proti bariérám Výuková opora č. 4– výukový materiál Název: Jazz a Swing Autor: Mgr. Klára Chloubová

2

3  Původ názvu není zcela jasný.  Existují různé teorie:  A) zkomolenou zkratku jas(mine) v narážce na jasmínový parfém populární v New Orleans v této době.  B) „jas“ - světlý ležák v narážce na starobrno, populární v New Orleans v této době.

4 vážná beze zpěvu  Jazz je hudba vážná beze zpěvu (u některých výjimek se zpěv objevit může), hraje se na piáno, saxofon, klarinet.

5 Jaroslav Ježek  Nejvýraznější osobností vyrostlou z tohoto jazzového podhoubí byl Jaroslav Ježek.  Jeho jazzová tvorba bývá někdy označována jako raný český swing.

6 Život je jen náhoda Klobouk ve křoví Šaty dělaj člověka

7 méněcenné rasy  Po nástupu fašismu se jazzová hudba stala nežádoucí jako hudba méněcenné rasy. Toto období si vyžádalo mnoho obětí mezi hudebníky. Nesmyslné zákazy a omezení obcházeli hudebníci různými způsoby.

8  Je považován za jednoho z nejvýznamnějších jazzových umělců 20. století. Louis Armstrong - It's a Wonderful World

9

10 "King Porter Stomp" a "Sometimes I'm Happy"King Porter Stomp" Sometimes I'm Happy

11  Na které hudební nástroje se nejčastěji hrál jazz? Na piano, saxofon, klarinet Na piano, kytaru, harmoniku Na saxofon, klarinet, harmoniku Správně

12  Jak se jmenuje nástroj, na který hrál Louis Armstrong? Trupka Klarinet Flétna Správně

13  Se kterým městem se pojí počátky jazzu? New York New Orleans New Hempstead Správně

14       Y.,_between_1946_and_1948_%28William_P._Gottlieb_15151%29.jpg Y.,_between_1946_and_1948_%28William_P._Gottlieb_15151%29.jpg   Dostupné pod licencí: Creative Commons  Autor: VerruckteDan    Dostupné pod licencí: Creative Commons  Autor: Gryffindor   Dostupné pod licencí: Creative Commons  Autor: Elisabeth D'Orcy   Dostupné pod licencí: Creative Commons  Autor: Mezzofortist        Datum čerpání zdrojů:


Stáhnout ppt "Materiál pro výukovou oporu zpracovaný v rámci projektu Informační a komunikační technologie proti bariérám Výuková opora č. 4– výukový materiál Název:"

Podobné prezentace


Reklamy Google