Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Odborný výcvik ve 3. tisíciletí Tato prezentace byla vytvořena v rámci projektu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Odborný výcvik ve 3. tisíciletí Tato prezentace byla vytvořena v rámci projektu."— Transkript prezentace:

1 Odborný výcvik ve 3. tisíciletí Tato prezentace byla vytvořena v rámci projektu

2 Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky T.3.5 Podvozky ASR, EDS, ESP T.3.5 Podvozky ASR, EDS, ESP Obor:Autoelektrikář Ročník:3. Vypracoval:Tomáš Dolina Odborný výcvik ve 3. tisíciletí

3 Regulace prokluzu TCS a ASR Oba systémy mají zabránit protáčení hnacích kol během akcelerace, při rozjíždění a při jízdě do zatáčky se sešlápnutým plynovým pedálem. Systém kontroluje pomocí snímačů ABS otáčky hnacích kol a jakmile jsou tyto otáčky k poměru rychlosti vozidla vysoké sníží hnací sílu – uvede do činnosti brzdu na protáčejícím se kole.

4 Snímač ABS na přední nápravě – kotoučová bzda (za brzdovým kotoučem)

5 ASR Aktivní systém vysílá do řídící jednotky motoru požadavek na snížení výkonu a zároveň přibrzdí protáčející se kolo. Systém je možné vypnout tlačítkem na přístrojové desce. Poruchu nebo vypnutý systém signalizuje kon- trolka oranžové barvy.

6 Elektronická uzávěrka diferenciálu EDS Využívá prvků ABS a také signálů otáček kol Jedná se o blok ventilů EDS a tlakový spínač přidaný k jednotce ABS Řídící jednotka porovnává otáčky obou kol a které kolo prokluzuje tak zasahuje automaticky elektronická uzávěrka diferenciálu Protáčející kolo se přibrzdí dokud nedojde k vyrovnání otáček kol

7 Elektronický stabilizační program ESP Podle nastavení volantu a rychlosti vozidla se určuje požadovaný směr, který je stále porovnáván se skutečným chováním vozidla. Systém koriguje situaci přibrzděním kol (až tří kol najednou), aby se vozidlo dostalo z přetáčivého nebo nedotáčivého smyku.

8 Systém je možné vypnout tlačítkem n a přístrojové desce. Poruchu nebo vypnutý systém signalizuje kontrolka oranžové barvy.

9 Signály ze snímačů pro ESP snímač úhlu natočení volantu snímače rychlosti stáčení snímače příčného zrychlení snímače podélného zrychlení snímače otáček kol dvou snímačů tlaku v hlavním brzdovém válci spínače brzdových světel spínače pro elektronicky ovládanou parkovací brzdu spínače ESP

10 Střední průmyslová škola Uherský Brod, 2010


Stáhnout ppt "Odborný výcvik ve 3. tisíciletí Tato prezentace byla vytvořena v rámci projektu."

Podobné prezentace


Reklamy Google