Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jana Dümlerová Slezské gymnázium, Opava, příspěvková organizace. Vzdělávací materiál.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jana Dümlerová Slezské gymnázium, Opava, příspěvková organizace. Vzdělávací materiál."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jana Dümlerová Slezské gymnázium, Opava, příspěvková organizace. Vzdělávací materiál byl vytvořen v rámci OP VK 1.5 – EU peníze středním školám. UŽITKOVÝ HMYZ VY_52_INOVACE_ února 2014

2 Včela medonosná – Apis mellifera [1 ] [2 ] [3 ] [5 ] [1 ] [2 ] [3 ] V čem spočívá užitečnost? V čem spočívá užitkovost?

3 [1 ] [2 ] Med [4 ] Med je hustá sladká a lepkavá kapalina, vytvářená včelami sběrem a zahušťováním sladkých šťáv – především květního nektaru – med květový a výměšků hmyzu (tzv. medovice), kterou vylučují například mšice. Sběrem a přetvořením medovice vzniká medovicový med.

4 [1 ] [2 ] Mateří kašička je produkována žlázami mladých včelích dělnic je potravou pro larvy a matku je koncentrátem hlavně bílkovin získává se vybíráním nebo odsáváním z matečníků ve stáří larvy 4 dny [5 ] Mateří kašička se používá hlavně v kosmetice, také jako doplněk výživy a rovněž do léků.

5 [1 ] [2 ] Propolis - smoluňka, včelí tmel je pryskyřičná látka příjemné aromatické vůně. Nabývá různých barevných odstínů od zelenožluté až k temně hnědé podle stáří a původu. [6 ]

6 [1 ] [2 ] [7 ] [8 ] [9 ]

7 [1 ] [2 ] Jak si včely předávají informace? [10 ] [11 ]

8 [1 ] [2 ] [3 ] [5 ] Bourec morušový [14 ] [15 ] [16 ]

9 [1 ] [2 ] [3 ] [5 ] [4 ] [12 ] [13 ] Na výrobu jednoho kimona je potřeba hedvábí z 2100 housenek bource morušového.

10 Použité zdroje: [1 ] [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [2 ] Muhammad Mahdi Karim. [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [3 ] Muhammad Mahdi Karim. [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [4 ] Scott Bauer. [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [5 ] Waugsberg. [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [6 ] Abalg. [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [7 ] Waugsberg. [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [8 ] Waugsberg. [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [9 ] Jessica Lawrence. [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: s).jpg

11 [10 ] [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [11 ] Audriusa. [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [12 ] Eleassar. [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [13 ] Kuebi. [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [14 ] Weft. [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [15 ] Oakenking. [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [16 ] Fastily. [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW:


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jana Dümlerová Slezské gymnázium, Opava, příspěvková organizace. Vzdělávací materiál."

Podobné prezentace


Reklamy Google