Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kdo jsme Vyšší odborná škola, Obchodní akademie a Střední odborná škola EKONOM, o.p.s. v Litoměřicích požádala o podporu projektu „Multikulturní svět škol.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kdo jsme Vyšší odborná škola, Obchodní akademie a Střední odborná škola EKONOM, o.p.s. v Litoměřicích požádala o podporu projektu „Multikulturní svět škol."— Transkript prezentace:

1 Kdo jsme Vyšší odborná škola, Obchodní akademie a Střední odborná škola EKONOM, o.p.s. v Litoměřicích požádala o podporu projektu „Multikulturní svět škol Ústeckého kraje“Vyšší odborná škola, Obchodní akademie a Střední odborná škola EKONOM, o.p.s. v Litoměřicích požádala o podporu projektu „Multikulturní svět škol Ústeckého kraje“ Projekt získal dotaci z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, jehož poskytovatelem je Ústecký kraj a řídícím orgánem je Ministerstvo školství, mládežeProjekt získal dotaci z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, jehož poskytovatelem je Ústecký kraj a řídícím orgánem je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. a tělovýchovy. Za sídlo projektu, byly vybrány historicky cenné prostory v ulici Velká Dominikánská č.p. 102/23, kde se nejméně do roku 1520 nacházela židovská škola. V tomto objektu bude projekt řízen po celé 3 roky jeho realizace.

2 Start projektu Dne byl podpisem smlouvy o poskytnutí dotace oficiálně zahájen start projektu „Multikulturní svět škol Ústeckého kraje“ jehož žadatelem je prestižní vzdělávací instituce Vyšší odborná škola, Obchodní akademie a Střední odborná škola EKONOM, o.p.s. v Litoměřicích. Dne byla zrealizována první porada realizačního týmu projektu a zástupců partnerů projektu.... Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

3 Partneři projektu Policie ČR obvodní oddělení v LitoměřicíchPolicie ČR obvodní oddělení v Litoměřicích –zastoupená : Rudolf Friedrich Židovská obec TepliceŽidovská obec Teplice –zastoupená: Látal Oldřich 5. ZŠ Most5. ZŠ Most –zastoupená: Mgr. Oldřiška Ráczová Střední zdravotní škola a Obchodní akademie Rumburk Střední zdravotní škola a Obchodní akademie Rumburk - zastoupená: PaedDr., Bc. Milan Jirsák

4 Vzdělávání pedagogických i nepedagogických pracovníků v rámci multikulturní výchovy jako prostředku prevence xenofobie a rasismu.Vzdělávání pedagogických i nepedagogických pracovníků v rámci multikulturní výchovy jako prostředku prevence xenofobie a rasismu. Vytvoření uceleného vzdělávacího programu v rámci multikulturní výchovy, jako prostředku prevence xenofobieVytvoření uceleného vzdělávacího programu v rámci multikulturní výchovy, jako prostředku prevence xenofobie a rasismu a následném ověření tohoto programu v odborných seminářích v 5 regionech Ústeckého kraje. Co je cílem projektu Vzdělávací program bude předložen k akreditaci Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy. Vzdělávací program bude předložen k akreditaci Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy.

5 Realizace projektu Semináře na témata Multikulturní svět škol Ústeckého kraje proběhnou v těchto městech: Litoměřice, Most, Děčín,Teplice a Chomutov.Semináře na témata Multikulturní svět škol Ústeckého kraje proběhnou v těchto městech: Litoměřice, Most, Děčín,Teplice a Chomutov. Předpokládáme, že do projektu bude zapojeno přibližně 150 pedagogických a nepedagogických pracovníků.Předpokládáme, že do projektu bude zapojeno přibližně 150 pedagogických a nepedagogických pracovníků.

6 Realizace seminářů V každém okrese proběhne 5 seminářů, které obsáhnou tematické celky:V každém okrese proběhne 5 seminářů, které obsáhnou tematické celky: »Romská problematika »Náboženství »Národy bývalého Sovětského svazu »Asiaté »Národy Afrického kontinentu Seminářů se zúčastní i zástupci daných menšin, kteří přiblíží svou kulturu a prostředí, z kterého pochází.Seminářů se zúčastní i zástupci daných menšin, kteří přiblíží svou kulturu a prostředí, z kterého pochází.

7 Realizace seminářů Díky našim seminářům, které budou probíhat formou přátelského setkání, získají účastníci seminářů přehled o dané tématice a to bez skládání jakékoliv zkoušky.Díky našim seminářům, které budou probíhat formou přátelského setkání, získají účastníci seminářů přehled o dané tématice a to bez skládání jakékoliv zkoušky. Veškeré náklady (cestovné, školení, občerstvení a propagační materiály) jsou hrazeny z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.Veškeré náklady (cestovné, školení, občerstvení a propagační materiály) jsou hrazeny z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

8 Dotazníky Na úvodních konferencích vyplnili přítomní pedagogové první dotazník, který nám pomohl určit vhodné termíny pro konání seminářů. Zde uvádíme výsledek 1. dotazníku a termíny konání seminářů, které pedagogové preferují. Na úvodních konferencích vyplnili přítomní pedagogové první dotazník, který nám pomohl určit vhodné termíny pro konání seminářů. Zde uvádíme výsledek 1. dotazníku a termíny konání seminářů, které pedagogové preferují. Viz graf: Viz graf:

9 Předběžné termíny Na úvodních konferencích vyplnili přítomní pedagogové první dotazník, na základě kterého jsme vytvořili harmonogram seminářů pro střediska Litoměřice, Teplice, Chomutov, Děčín a most. Snažili jsme se nejvíce vyhovět požadavkům. Na úvodních konferencích vyplnili přítomní pedagogové první dotazník, na základě kterého jsme vytvořili harmonogram seminářů pro střediska Litoměřice, Teplice, Chomutov, Děčín a most. Snažili jsme se nejvíce vyhovět požadavkům.

10 Nyní probíhá tvorba vzdělávacího programu, která by měla být dokončena koncem listopadu 2009, poté bude předán vzdělávací program k prostudování lektorům, kteří pro pedagogické pracovníky připraví semináře od ledna Vzdělávací program proběhlo výběrové řízení na společnost, která se ujme tvorby vzdělávacího programu a školících materiálů. Vítězem se stala vzdělávací společnost Pedagogické centrum Ústí nad Labem, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků, o. p. s.

11 Semináře a prostory Pro konání seminářů ve střediscích Litoměřice, Teplice, Chomutov, Děčín a Most, byla vybrána tato atraktivní místa: Pro konání seminářů ve střediscích Litoměřice, Teplice, Chomutov, Děčín a Most, byla vybrána tato atraktivní místa: Konferenční centrum Velká Dominikánská, Litoměřice

12 Semináře - prostory Městské divadlo, Chomutov Hotel Prince de Ligne, Teplice

13 Semináře - prostory Hrad Hněvín, Most Městské divadlo, Děčín

14 Kontakty Vyšší odborná škola, Obchodní akademie a Střední odborná škola EKONOM, o.p.s. Se sídlem / místo podnikání: Palackého 730/1, Litoměřice Se sídlem / místo podnikání: Palackého 730/1, Litoměřice Zastoupená: Mgr. Miroslav Pokorný Zastoupená: Mgr. Miroslav Pokorný Zapsaná u Krajského soudu v Ústí nad Labem, oddíl O, vložka 42 Zapsaná u Krajského soudu v Ústí nad Labem, oddíl O, vložka 42 IČ: IČ: Bankovní spojení: /0100 KB, pobočka Litoměřice Bankovní spojení: /0100 KB, pobočka Litoměřice JménoFunkce Telefon Mgr. Pokorný MiroslavVedoucí Bc. Tomanová LenkaZástupce vedoucího projektu Mgr. Pokorná JarmilaOdborný projektový Helisová PetraProjektový Sádlová IlonaProjektový manažer Homolková DagmarAdministrativní Marková JanaAdministrativní Pokorná KláraAdministrativní Infomace

15 Další informace naleznete na našich webových stránkách –


Stáhnout ppt "Kdo jsme Vyšší odborná škola, Obchodní akademie a Střední odborná škola EKONOM, o.p.s. v Litoměřicích požádala o podporu projektu „Multikulturní svět škol."

Podobné prezentace


Reklamy Google