Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/21.3569 Šablona:III/2 Inovace a zkvalitnění výuky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/21.3569 Šablona:III/2 Inovace a zkvalitnění výuky."— Transkript prezentace:

1 Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/ Šablona:III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Název materiálu:VY_32_INOVACE_02-04_Písemné dělení jednociferným dělitelem Autor:Mgr. Jana Šindelářová Ročník:4. Datum vytvoření:

2 Vzdělávací oblast: Matematika a její aplikace Tematická oblast:Matematika 4. ročník Předmět: Matematika Výstižný popis způsobu využití, metodické pokyny: Seznamuje se s postupem písemného dělení jednociferným činitelem, upevňuje si postup výpočtu příkladů na písemné dělení Klíčová slova:Postup písemného dělení, tabulka – pamětné i písemné počítání, slovní úloha Druh učebního materiálu:prezentace

3 PÍSEMNÉ DĚLENÍ : = ?

4 Jak budeme dělit větší čísla? Zopakujme si postup: : 4 = = = = = Nezapomeň, že zbytek musí být menší, než dělitel!

5 Nyní si procvič tento postup na následujících příkladech: : 5 = : 6 = zb zb Zkontroluj si správnost řešení.

6 A ještě postup s prvním číslem menším, než je dělitel: : 7 = = = = Nezapomeň, že zbytek musí být menší, než dělitel!

7 Nyní si procvič tento postup na následujících příkladech: : 8= :9 = 919 zb zb Zkontroluj si správnost řešení.

8 A teď pro změnu počítej zpaměti i písemně: dvakrát větší než a dané číslo a dvakrát menší než a Zkontroluj si správnost řešení.

9 A teď pro změnu počítej zpaměti i písemně: dvakrát větší než a dané číslo a dvakrát menší než a Zkontroluj si správnost řešení.

10 Závěrem jednu slovní úlohu: Babička koupila čtyřem vnoučatům soupravy šál a čepic. Zaplatila za ně celkem Kč. Kolik stála jedna souprava šály a čepice? : 4= Zk.: Jedna souprava šály a čepice stála 425 Kč.

11 Použité zdroje: PRETZEL CLIP ART. In: Clker.com [online] [cit ]. Dostupné z:http://www.clker.com/clipart-pretzel-.htmlhttp://www.clker.com/clipart-pretzel-.html CLIP ART. In: Clker.com [online] [cit ]. Dostupné z: PHOTOREALISTIC RED APPLE CLIP ART. In: Clker.com [online] [cit ]. Dostupné z:http://www.clker.com/clipart-photorealistic-red-apple.htmlhttp://www.clker.com/clipart-photorealistic-red-apple.html GREEN GRAPES CLIP ART. In: Clker.com [online] [cit ]. Dostupné z:http://www.clker.com/clipart-green-grapes.htmlhttp://www.clker.com/clipart-green-grapes.html WINTER HAT CLIP ART. In: Clker.com [online] [cit ]. Dostupné z:http://www.clker.com/clipart-4230.htmlhttp://www.clker.com/clipart-4230.html


Stáhnout ppt "Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/21.3569 Šablona:III/2 Inovace a zkvalitnění výuky."

Podobné prezentace


Reklamy Google