Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výukový materiál zpracován v rámci oblasti podpory 1.5 „EU peníze středním školám“ Název školy Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod Název.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výukový materiál zpracován v rámci oblasti podpory 1.5 „EU peníze středním školám“ Název školy Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod Název."— Transkript prezentace:

1 Výukový materiál zpracován v rámci oblasti podpory 1.5 „EU peníze středním školám“ Název školy Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod Název OP OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost Registrační číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0258 Název projektu Inovace a individualizace výuky na OA a HŠ Šablona III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Označení vzdělávacího materiálu VY_32_INOVACE_05_PVP_263_Kra Druh učebního materiálu Prezentace Autor Irena Králová VY_32_INOVACE_05_PVP_263_Kra

2 Vzdělávací obor, pro který je materiál určen Obchodní akademie, Hotelnictví a cestovní ruch, Ekonomické lyceum PředmětMatematika Ročník3. Název tematické oblasti (sady)Posloupnosti Název vzdělávacího materiáluNěkteré vlastnosti posloupností I Anotace V prezentaci jsou uvedeny definice rostoucí, klesající, nerostoucí a neklesající posloupnosti, dále jsou uvedeny příklady posloupností s těmito vlastnostmi. Žáci se naučí z výpisu několika prvních členů a z grafu posloupností odhadovat uvedené vlastnosti a tyto vlastnosti v jednodušších příkladech i dokazovat. Tato látka je na několika příkladech procvičena. V závěru je zadán příklad pro ověření pochopení a zvládnutí dané tematiky. Zhotoveno, (datum/období)12. 11. 2013 Ověřeno17. 1. 2014

3 Některé vlastnosti posloupností I

4 Definice rostoucí a klesající posloupnosti

5 Z předchozích definic plynou věty:

6

7

8

9 Grafy posloupností z příkladu 1: a) b)

10 Definice neklesající a nerostoucí posloupnosti

11 Pro neklesající a nerostoucí posloupnosti platí věty:

12 Příklad 2:

13 Graf posloupnosti z příkladu 2:

14 Příklad 3:

15 Příklady k procvičení:

16 Použitá literatura: ODVÁRKO, Oldřich. Matematika pro gymnázia: posloupnosti a řady. 2. vyd. Praha: Prometheus, 2001, 126 s. Učebnice pro střední školy (Prometheus). ISBN 80-719-6195-7. Použité zdroje: Pro tvorbu grafů byl použit program GeoGebra. Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu.


Stáhnout ppt "Výukový materiál zpracován v rámci oblasti podpory 1.5 „EU peníze středním školám“ Název školy Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod Název."

Podobné prezentace


Reklamy Google