Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115 Autor: Ing. Ilona Sadílková Materiál: VY_32_INOVACE_ICT36.09 Téma: PowerPoint Číslo.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115 Autor: Ing. Ilona Sadílková Materiál: VY_32_INOVACE_ICT36.09 Téma: PowerPoint Číslo."— Transkript prezentace:

1 Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115 Autor: Ing. Ilona Sadílková Materiál: VY_32_INOVACE_ICT36.09 Téma: PowerPoint Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.1826 Klíčová slova: vložení a úprava textového pole, odrážky a číslování Anotace: Tato prezentace slouží jako úvod do programu PowerPoint. Slouží jak pro žáky 6. a 7. tříd, ale v rámci opakování také pro žáky 8. a 9 tříd. Jde o stručný popis základních pojmů programu PowerPoint, kterou by měli žáci znát. Zároveň s tím jsou zde vloženy i úkoly týkající se právě vyloženého učiva o textovém poli.

2 T EXTOVÉ POLE (program PowerPoint) VY_32_INOVACE_ICT36.09

3 O BSAH : Vložení textového pole Úprava textového pole Vložení textu z jiného dokumentu Odrážky a číslování

4 T EXTOVÉ POLE Jakýkoliv text musí být vložen do textového pole. Pokud tvoříte prezentaci pomocí rozložení snímku, jsou již textová pole předpřipravena.  poloha textového pole  Velikost textového pole  Přidání textového pole Lze měnit:

5 V LOŽENÍ NOVÉHO TEXTOVÉHO POLE Úkol č.1 : Otevřete program powerpoint a zkuste si vytvořit na prázdný slide tři textové pole tímto způsobem. Do nich vepište 3 motta, kterými se v životě řídíte nebo se chcete řídit. Návod: V kartě Vložení, klikněte na ikonu textové pole. Na snímku táhnutím zadáme velikost, tvar a umístění pole. Vzápětí jste vyzváni k napsání textu do pole.

6 Ú PRAVA TEXTOVÉHO POLE Úkol č.2 : Nyní zkuste dle návodu zde všechny své připravené textové pole s motty natočit libovolně do prostoru a táhnutím za rohy měň výšku a šířku pole. Klikneme na libovolné textové pole, to se nám označí. Táhnutím za rohy můžeme měnit výšku a šířku pole Pokud chytneme pole za libovolnou část okraje- můžeme posunovat. Zelený bod slouží k natáčení pole.

7 V LOŽENÍ TEXTU Z JINÉHO DOKUMENTU Při kopírování/ přesouvání textu používáme schránku. K tomu jsou zapotřebí vám známé klávesové zkratky: CTRL+C CTRL+X CTRL+V nebo lze použít pravé tlačítko myši a místní nabídku (vložit, vyjmout, kopírovat) Úkol č.3 : Nalezněte na netu další motta, které na druhý slide překopírujte a zkuste zformátovat a úpravit textové pole stejně jako předchozí slide. Při vkládání nemusíme mít nachystané textové pole, samo se vygeneruje. Musíme ho ale správně naformátovat.

8 O DRÁŽKY A ČÍSLOVÁNÍ Odrážky - text začne odrážkami. Číslování - text začne čísly, především k číslování odstavců. V textovém poli jsou nějaké odrážky použity. Pokud se nám nelíbí, můžeme měnit grafickou podobu. Panel nástrojů-odrážky /číslování Úkol č.4 : Poslední nalezené mota z druhého slidu přemístěte do jednoho textového pole a zkuste každé mott oddělit pomocí odrážek.

9 D IDAKTICKÉ POZNÁMKY : Tato prezentace slouží jako úvod do programu powerpoint. Slouží jak pro žáky 6. a 7. tříd, ale v rámci opakování také pro žáky 8. a 9 tříd. Jde o stručný popis základních pojmů programu powerpoint, kterou by měli žáci znát. Zároveň s tím jsou zde vloženy i úkoly týkající se právě vyloženého učiva o textovém poli. Vytvořila: Mgr. Ilona Sadílková, červen/ 2012 Informační a komunikační technologie, seminář z INF, MS Powerpoint

10 P OUŽITÉ ZDROJE : http://is.muni.cz/th/79261/pedf_b/Bakalarska_pra ce_powerpoint_a.pdf Obrázky: http://support.microsoft.com/kb/982831/cs http://www.techportal.cz/9/1/powerpoint-2007- textova-pole-a-upravy-textu-cid237393/


Stáhnout ppt "Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115 Autor: Ing. Ilona Sadílková Materiál: VY_32_INOVACE_ICT36.09 Téma: PowerPoint Číslo."

Podobné prezentace


Reklamy Google