Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jezdi pouze po pravé straně vozovky. Smíme jezdit jen jednotlivě za sebou. Každou změnu směru jízdy musíš dát najevo zřetelným upažením ruky. Součástí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jezdi pouze po pravé straně vozovky. Smíme jezdit jen jednotlivě za sebou. Každou změnu směru jízdy musíš dát najevo zřetelným upažením ruky. Součástí."— Transkript prezentace:

1

2

3 Jezdi pouze po pravé straně vozovky. Smíme jezdit jen jednotlivě za sebou. Každou změnu směru jízdy musíš dát najevo zřetelným upažením ruky. Součástí tvé bezpečné jízdy je opatrnost, ohleduplnost a povinná výbava.

4 Tvoje super přilba je príma prevence před nepříjemnou zkušeností z nehody na jízdním kole – CHRÁNÍ TI ŽIVOT i budoucnost. Právě proto se za ni nestyď a těš se ze svého zdraví!

5 Pamatuj, že povinné je vybavení přední bílou odrazkou, zadní červenou odrazkou a oranžovými odrazkami na pedálech a v paprscích kol. Ty mohou být také doplněny reflexními proužky na tvých botách nebo oděvu. PŘEDNÍ ODRAZKA ZADNÍ ODRAZKA ORANŽOVÉ ODRAZKY

6

7 DÁVÁME POZOR NA SILNICI: Než přejdeš silnici, dojdi vždy k nejbližšímu přechodu. Před vstupem na přechod se VŽDY rozhlédni alespoň 2x DOLEVA a 1x DOPRAVA! Silnici přejdi co nejrychleji – na cestě se nezdržuj. PŘECHOD BÝVÁ OZNAČEN TOUTO ZNAČKOU: TEĎ MŮŽEŠ JÍT !

8 Pokud se ve tvé obci nenachází žádný chodník, choď vždy co nejblíže k levé straně vozovky! Uvidíš tak auta, která by tě mohla ohrozit.

9 Na chodníku choď vždy po pravé straně, zabráníš tak nechtěné srážce.

10 Buď opatrný také při jízdě na kolečkových bruslích. Dbej na to, aby si jezdil po správné straně vozovky a nevjížděl k jejímu středu. Používej přilbu a chrániče na kolena, lokty a také dlaně.

11 Pokud budeš dodržovat jednoduchá pravidla, která jsi viděl na předchozích stránkách, budeš si chránit své zdraví a můžeš se také vyhnout nepříjemným problémům, které by vznikly kvůli tvé nepozornosti, nebo neznalosti pravidel !

12


Stáhnout ppt "Jezdi pouze po pravé straně vozovky. Smíme jezdit jen jednotlivě za sebou. Každou změnu směru jízdy musíš dát najevo zřetelným upažením ruky. Součástí."

Podobné prezentace


Reklamy Google