Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pokračovaní. Hrady a zámky Česká hudba Naše nej Zlaté české ručičky České umění Čeští vynálezciČeské tradice Osobnosti české historie Česká móda Sport.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pokračovaní. Hrady a zámky Česká hudba Naše nej Zlaté české ručičky České umění Čeští vynálezciČeské tradice Osobnosti české historie Česká móda Sport."— Transkript prezentace:

1 Pokračovaní

2 Hrady a zámky Česká hudba Naše nej Zlaté české ručičky České umění Čeští vynálezciČeské tradice Osobnosti české historie Česká móda Sport Praha Hlavní strana

3 zpět Práce této skupinky se zaměřila na místa, kde se natáčely nejzajímavější české pohádky. Žáci sestavili několik modelů hradů z krabiček, lega a plastu. Nejtěžší práci měli kluci s vystřihováním a sestavením papírového modelu hradu Bouzov, který měl celkem 64 částí !!! Pro rodiče byl připraven kvíz a prezentace na interaktivní tabuli. NÁŠ POSTŘEH: Tato skupina měla nejsnaživější naháněče hostů. Stylový byl templářský rytíř u vstupu do třídy. Nepodařilo se vystřihnout celý hrad, takže jsme mohli zhlédnout pouze jeho torzo. Chce to, kluci, více trpělivosti !!!. fotky

4 zpět Tato skupina měla nejpracnější přípravu na odpolední prezentaci. Dívky velmi zručně zdobily kraslice, kluci chystali velikonoční salát a paní učitelka upekla výborný domácí chléb. Ve třídě pak návštěvníky čekal slavnostně prostřený stůl, ochutnávka pokrmů a ukázky kyjovského a bošovského kroje. Nejmenší hosté se mohli nechat vyfotit s papírovou figurínou zajíce. NÁŠ POSTŘEH: Velmi příjemné naladění na nastávající Velikonoce. Kroje si pochvalovaly hlavně holky, klukům v nich bylo horko. A hlavně všechny prý ‚ bolela hlava‘ z poslouchání dechovek. fotky

5 zpět Žáci s i na internetu vyhledávali informace o osobnostech z naší historie, vědy, kultury a sportu. Na odpoledne si nachystali prezentaci na interaktivní tabuli. NÁŠ POSTŘEH: Tato skupina s námi moc nekomunikovala, největší práci udělal pan učitel. Přínosem mohou být dovednosti získané při tvorbě prezentací na interaktivní tabuli, které lze využít i v předmětu IT. Pan učitel vyzdvihl klady i zápory práce své skupiny při společném hodnocení.

6 zpět Pod vedením Lenky a Lucie Reškových z DDM, jimž patří poděkování paní učitelky za pomoc, vyráběla tato skupina náramky z korálků a ozdoby z drátků. Na odpoledne byl připravený poutavý panel na téma Česká bižuterie s bohatou fotodokumentací z dopolední činnosti a ukázkami výrobků. NÁŠ POSTŘEH: Zaujaly nás náramky z korálků a svíracích špendlíků. Špatná komunikace uvnitř skupinky nám bohužel neumožnila zhlédnout módní přehlídku…

7 zpět Skupina složená téměř ze samých kluků nejdříve plnila disciplíny OVOV. Nejlepšího výsledku dosáhl Daniel Skokan z 9.A (získal 3608 bodů ). Poté se žáci s paní učitelkou věnovali nácviku vystoupení s míči na písničku Colorado od skupiny Kabát. NÁŠ POSTŘEH: I když by kluci nejraději jen hráli fotbal a nácvik s míčem je moc nebral, nakonec měli se svým téměř dokonalým vystoupením obrovský úspěch. A protože sportovcům jde většinou hlavně o fyzický výkon, dá se omluvit i nepříliš zajímavá prezentace na nástěnce.

8 zpět V této skupině žáci vyhledávali známé i neznámé pověsti o našem hlavním městě. Na panelu nechyběla mapa Prahy a popisky jej í ch nejzajímavějších památek. Prezentované pověsti doplnily kreslené postavy, např. Golema, mistra Hanuše, kostlivce z orloje nebo zavražděné jeptišky. Pro rodiče byl připraven kvíz. NÁŠ POSTŘEH: Na některé naše otázky k panelu žáci neznali odpověď a museli si ji dodatečně vyhledat. Měli by se více soustředit na to, co dělají. Téma to bylo rozhodně zajímavé.

9 zpět Paní učitelka se svými žáky vytvořila obsáhlý katalog českých výtvarníků a jejich děl, od sošky Věstonické Venuše až po nedávno zesnulého Oldřicha Kulhánka, tvůrce našich bankovek. Pro rodiče byly vybrány některé portréty, které si mohli pomocí fixy obkreslit na euroobaly a odnést s sebou na památku. NÁŠ POSTŘEH: Přehledný katalog může paní učitelka používat jako zajímavou učební pomůcku v hodinách VV. Kreslení portrétů sklidilo velký zájem návštěvníků.

10 zpět fotky Ke vstupu do této skupiny lákal už z dálky zvuk klavíru a kytary. Žáci vytvořili s paní učitelkou panely s informacemi o představitelích české klasické a moderní hudby. Společně si zazpívali písničky Gotta a Matušky. Pro rodiče byl připravený hudební kviz. Vrcholným číslem byly parodie na árie z oper Prodaná nevěsta a Rusalka. NÁŠ POSTŘEH: Rusalka měla sice ve vlasech stužky z vánočních balíčků, ale sklidila rozhodně největší úspěch. Škoda, že neuměla text a chvílemi se ani nesnažila otvírat ústa. A měla by si zapamatovat, že k publiku se musí stát vždycky čelem …

11 zpět Žáci nejdříve vyhledávali a zpracovávali informace o českých vynálezech, které proslavily naši zemi v celém světě. Patří sem: bleskosvod, lodní šroub, polarograf, oblouková lampa, ruchadlo, kontaktní čočky, patentka, semtex, krevní skupiny, versatilka, kostkový cukr a pervitin. V další části měli v duchu Járy Cimrmana vymyslet a vyrobit vlastní podobu daného vynálezu. NÁŠ POSTŘEH: Byla to nejtvořivější skupina. Žáky práce velmi bavila a ve třídě panovala uvolněná atmosféra. Líbila se nám prezentace teorie na opálených listech papíru a praktické ukázky ‚‚nových ‘‘ vynálezů.

12 zpět fotky Tato skupina strávila dopoledne na DDM, kde si vyzkoušela práci na hrnčířském kruhu. Vytvořené hrníčky pak putovaly na vypálení do pece. Žáci si také vyrobili různé figurky z rychleschnoucí hlíny. Ve škole je pak dozdobili barvami. Pro rodiče byla připravena výstavka výrobků a na interaktivní tabuli prezentace o keramice. NÁŠ POSTŘEH: Točení na hrnčířském kruhu bylo pro všechny velmi zábavné a hlavně zajímavé. Škoda, že nemohly být vystavené všechny výrobky.

13 zpět Žáci vyhledávali na internetu informace ke čtyřem tématům - přírodní rezervace, české modelky, osobnosti české historie, jeskyně a propasti. Pro rodiče byl připravený kvíz. NÁŠ POSTŘEH:Panel byl hezky barevný, vtipná byla papírová lodička umístěná na obrázku Černého jezera. Bohužel jsme u panelu nikoho z reprezentujících nezastihli a na dotazy tudíž nepřišla řada…

14 zpět

15

16

17


Stáhnout ppt "Pokračovaní. Hrady a zámky Česká hudba Naše nej Zlaté české ručičky České umění Čeští vynálezciČeské tradice Osobnosti české historie Česká móda Sport."

Podobné prezentace


Reklamy Google