Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PROM Ě NY V HUDB Ě aneb HUDENÍ „ Ž ÁNRY“ & „STYLY“

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PROM Ě NY V HUDB Ě aneb HUDENÍ „ Ž ÁNRY“ & „STYLY“"— Transkript prezentace:

1 PROM Ě NY V HUDB Ě aneb HUDENÍ „ Ž ÁNRY“ & „STYLY“

2 Výchovné koncerty 2012/2013 1. Komu je koncert určen. 2. Struktura koncertu. 3. Orientace v hudebních žánrech. 4. Organizace koncertu. 5. Proč zvolit tento projekt? 6. Představení kapely a autorů projektu.

3 1. Komu je koncert určen? Tento hudebně-vzdělávací projekt je určen žákům základních škol (6.-9.třída) a studentům středních škol a gymnázií.

4 2. Obsah koncertu. Jak z názvu projektu vyplývá, chtěli bychom rámcově studentům a žákům přiblížit jednotlivé hudební žánry a styly. Předvedeme, jak lze konkrétní píseň, která zaznívá z medií, zahrát hned v několika hudebních stylech. Posluchači uslyší celkem 8 hudebních stylů počínaje BLUES, přes SKA a konče HARDROCKEM.

5 3. Orientace v hudebním životě. V dnešní strhující době se na nás valí obrovské množství informací, a to především díky internetu. Je tedy někdy velmi obtížné si z tohoto kvanta vybrat to, co je pro nás důležité a relevantní. Tento zdroj nás taktéž zahrnuje nepřeberným množstvím hudby. Projekt, který přinášíme, se snaží mladým lidem přiblížit hudební řeč a alespoň částečně se zorientovat ve velmi pestrém hudebním světě.

6 4.Organizace koncertu. Velikou předností těchto koncertů je jejich uskutečnění přímo v prostorách vaší školy – tělocvična, respirium, velká učebna nebo posluchárna… Ušetří se tím spoustu času vzhledem k přepravě žáků a taktéž nemalých finančních prostředků.

7 5. Proč zvolit tento projekt? Abychom riziko, že pro teenagery bude koncert nudnou záležitostí, minimalizovali, zaměřili jsme se na oblast populární hudby, která je mladým lidem bytostně vlastní. Na tomto vzorku hudby zdokumentujeme, jaké proměny se dají provést byť s notoricky známou písní.

8 6. Představení kapely. Krátce o hudební skupině RICHARD. Muzikanti tohoto uskupení mají všichni absolutorium na konzervatořích anebo Akademii múzických umění. Všichni jsou členy špičkového orchestru Hudba Hradní stráže a Policie ČR. Výchovný koncert tohoto souboru je tedy příslibem vysoké profesionality a příjemného zážitku pro posluchače.


Stáhnout ppt "PROM Ě NY V HUDB Ě aneb HUDENÍ „ Ž ÁNRY“ & „STYLY“"

Podobné prezentace


Reklamy Google