Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

V Bibli je napsán příběh, kdy Ježíš šel na horu se svými učedníky, aby jim vysvětlil některé velmi důležité věci. Toto je velmi volná parafráze toho,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "V Bibli je napsán příběh, kdy Ježíš šel na horu se svými učedníky, aby jim vysvětlil některé velmi důležité věci. Toto je velmi volná parafráze toho,"— Transkript prezentace:

1 V Bibli je napsán příběh, kdy Ježíš šel na horu se svými učedníky, aby jim vysvětlil některé velmi důležité věci. Toto je velmi volná parafráze toho, co Ježíš řekl.

2 "Nestarejte se," řekl Ježíš, "o to, co budete jíst nebo pít
"Nestarejte se," řekl Ježíš, "o to, co budete jíst nebo pít. Tyto věci jsou důležité, ale jsou věci mnohem důležitější v životě, než jen jíst nebo pít. "

3 Podívej se na ptáky kolem tebe. Oni nesejou a přece je o ně postarané.

4 A ptáci neuskladňují pokrmy ve stodolách
A ptáci neuskladňují pokrmy ve stodolách. Jen se těší tím, co jim Bůh dává ze dne na den.

5 Já vám říkám, že ztráta času je se starat o věci
Já vám říkám, že ztráta času je se starat o věci. Představte si, že se bojíte, že jste malí. Zkuste se samotnou snahou stát vyššími - to je nemožné!

6 Někteří lidé se starají o oblečení. Chtějí nosit lepší a lepší věci
Někteří lidé se starají o oblečení. Chtějí nosit lepší a lepší věci. To je taky ztráta času.

7 Pokud chcete vidět krásné oblečení, jděte se podívat na květiny
Pokud chcete vidět krásné oblečení, jděte se podívat na květiny. Nosí nejkrásnější šaty na světě, a nestarají se ani chvíli. Květiny dostaly své oblečení zdarma!

8 Takže se nemusíte o nic starat
Takže se nemusíte o nic starat. Pokud jste jeden z mých učedníků, nestarejte se o jídlo nebo oblečení, nebo některou z věcí, na které ostatní lidé pořád myslí. Přesvědčíte se, že máte všechno, co potřebujete.

9 Jediné, co musíš udělat, je poprosit
Jediné, co musíš udělat, je poprosit. Bůh tě miluje a chce se o tebe starat. Teď si představte toto: malý chlapec žádá svého otce o chléb, a jeho táta mu dává kámen!

10 To by bylo hloupé. Jestli ho táta miluje, dá mu krásný bochník chleba
To by bylo hloupé. Jestli ho táta miluje, dá mu krásný bochník chleba. A co když ten chlapec prosí o rybu – dá mu otec hada? To si nemyslím.

11 Vidíte, Bůh je váš nebeský Otec. Chce dát každému dobrou věc
Vidíte, Bůh je váš nebeský Otec. Chce dát každému dobrou věc. Jemu konec konců patří celý svět, takže ti můžete dát cokoli chce!

12 Jediné, co musíte udělat, je poprosit
Jediné, co musíte udělat, je poprosit. Když zaklepete na dveře nebes modlitbou, Bůh otevře vám dveře. Bude rád, že vás slyší , a bude poslouchat, co máte na srdci.

13 Myslíte si, že musíte být důležití, aby se modlit k Bohu. Vůbec ne
Myslíte si, že musíte být důležití, aby se modlit k Bohu? Vůbec ne. Bůh slyší upřímné modlitby nejmenšího dítěte.

14 Takže, když se podíváte na sebe do zrcadla, zkuste si uvědomit, že vás stvořil Bůh. Pokud vás stvořil Bůh , pak se mu musíte líbit přesně tací, jací jste.

15 A přemýšlejte o všech těch krásných věcech, které Bůh učinil: slunce a modrou oblohu, stromy a květinami, ptáky a jiná zvířata. Všechny tyto krásné věci pocházejí od Boha.

16 Dokonce i něco tak jednoduchého jako ptačí peří vás naučí, jak úžasný je Bůh. Některé ptáky učinil Bůh barevné, jak duha, jiné zpívající nejsladší písně.

17 Pokud chcete být jako Bůh, dělejte věci pro ostatní lidi
Pokud chcete být jako Bůh, dělejte věci pro ostatní lidi. Například, pokud zjistíte, že je třeba umýt okna, umyjte je, pak budete jako Bůh, který dělá dobré věci pro lidi po celou dobu.

18 A když vidíte, že je třeba pověsil prádlo, jděte a pomozte
A když vidíte, že je třeba pověsil prádlo, jděte a pomozte. To zřejmě potěší mámu nebo tátu, ale bude se to také líbit Bohu.

19 Jen pomyslete na všechny ty věci, které Bůh již vám dal: potraviny a oblečení, pěkný dům a pohodlnou postel, knihy ke čtení, možná televizi a počítač, narozeninové oslavy a výlety a dovolené.

20 Podívejte se na všechny kalhoty, sukně, ponožky, boty, klobouky, tašky, hračky a další věci, které máte. Všechny tyto věci ukazují, že Bůh vás miluje.

21 Když Ježíš dokončil mluvit ke svým učedníkům, poslal je zpátky mluvit s ostatními lidmi. A jedním z těch lidí, kteří slyšeli Ježíše byl muž jménem Matouš. Matouš vše sepsal a tento příběh nalezneme v Bibli.


Stáhnout ppt "V Bibli je napsán příběh, kdy Ježíš šel na horu se svými učedníky, aby jim vysvětlil některé velmi důležité věci. Toto je velmi volná parafráze toho,"

Podobné prezentace


Reklamy Google