Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vyjít ze zóny bezpečí 6. 4. 2014, Kolín. Hned nato přiměl Ježíš učedníky, aby vstoupili na loď a jeli před ním na druhý břeh, než propustí zástupy.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vyjít ze zóny bezpečí 6. 4. 2014, Kolín. Hned nato přiměl Ježíš učedníky, aby vstoupili na loď a jeli před ním na druhý břeh, než propustí zástupy."— Transkript prezentace:

1 Vyjít ze zóny bezpečí 6. 4. 2014, Kolín

2

3 Hned nato přiměl Ježíš učedníky, aby vstoupili na loď a jeli před ním na druhý břeh, než propustí zástupy. Když je propustil, vystoupil na horu, aby se o samotě modlil. Když nastal večer, byl tam sám. Loď byla daleko od země a vlny ji zmáhaly, protože vítr vál proti ní. K ránu šel k nim, kráčeje po moři. Když ho učedníci viděli kráčet po moři, vyděsili se, že je to přízrak, a křičeli strachem. Ježíš na ně hned promluvil a řekl jim: "Vzchopte se, já jsem to, nebojte se!„ Petr mu odpověděl: "Pane, jsi-li to ty, poruč mi, ať přijdu k tobě po vodách!„ A on řekl: "Pojď!" Petr vystoupil z lodi, vykročil na vodu a šel k Ježíšovi. Ale když viděl, jaký je vítr, přepadl ho strach, začal tonout a vykřikl: "Pane, zachraň mne!„ Ježíš hned vztáhl ruku, uchopil ho a řekl mu: "Ty malověrný, proč jsi pochyboval?„ Mt14:22-31

4

5 Zóna bezpečí Zóna extrémní nepohody (pasivita) Zóna nepohody (stres) UČENÍ SE

6 „Kulturistika, to není vzepřít devětkrát, desetkrát, jedenáctkrát nebo možná dvanáctkrát nějakou činku a pak tělo samo roste, ale překonat bariéru bolesti. Prožívat bolest svalů, a to pořád dokola zas a znovu, třeba dvakrát, třikrát, čtyřikrát za sebou a pak teprve, teprve rostou svaly. Tady se rozhoduje, kdo je mistr a kdo ne. Když bariéru bolesti překonáte, dokážete to. Stanete se mistrem. Když ne, vykašlete se na to. A to je právě problém většiny lidí. Nemají odvahu jít, jít do toho a prostě si říct překonám to, děj se co děj. Bolí to, ale nemám strach z toho, že v tělocvičně omdlím, protože vím, že se to může stát. Častokrát jsem po tréninku zvracel, a je mi to jedno, protože to opravdu stojí za to.“ (A. Schwarzeneger) Proč jsou někteří úspěšní a jiní nikoli?

7 Proč vůbec usilovat o růst? 1.Odstranění špatných návyků 2.Osvojení si správných návyků 3.Podoba Kristu

8 Co se stane, když kočka opustí zónu bezpečí? Zjistí, že umí dobře utíkat Zjistí, že umí lézt po stromech Zjistí, k čemu má drápy Zjistí, že umí bojovat Nebude tlustá, líná a rozmazlená

9 Sedm pravd o chození po vodě Fascinace Motivace Vzory Chyby Strach Víra Hodnocení

10 Proč vůbec opouštět zónu bezpečí? Proč chodit po vodě? Následujeme Ježíše Zralost Užitečnost Schopnost vést druhé Ovoce s dopadem na věčnost Kdo neroste, je kripl

11 V životě budeme mnohokrát čelit situacím vyzývajícím nás, abychom opustili zónu bezpečí. Jsme na to připraveni? Chceme jít?


Stáhnout ppt "Vyjít ze zóny bezpečí 6. 4. 2014, Kolín. Hned nato přiměl Ježíš učedníky, aby vstoupili na loď a jeli před ním na druhý břeh, než propustí zástupy."

Podobné prezentace


Reklamy Google