Seznam sportů Seznam sportů Alpské lyžování (10) Alpské lyžování (10)Alpské lyžováníAlpské lyžování Biatlon (10) Biatlon (10) Biatlon Biatlon Boby (3)
ATLETIKA - CHŮZE.
PLAVÁNÍ.
JÍZDA V BOULÍCH.
ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ.
SKIKROS. CO TO JE Skikros je poměrně mladá disciplína akrobatického lyžování, při níž několik lyžařů zároveň sjíždí trať s umělými překážkami vytýčenou.
Je kolektivní halový sport…
NEJLEPŠÍ SDRUŽENÁŘI. HISTORIE Mezi nejslavnější závodníky je možné zařadit především olympijské vítěze a mistry světa, kterými jsou Anssi Koivuranta (FIN),
BIATLON.
ATLETICKÝ DESETIBOJ.
DÁLKOVÉ BĚHY.
SHORT TRACK.
HISTORIE LEDNÍHO HOKEJE
KLASICKÉ LYŽOVÁNÍ.
HISTORIE PLÁŽOVÉHO VOLEJBALU. Začátky První zmínky jsou z 20. let 20. století z USA První turnaj se uskutečnil v roce 1920 v americké Santa Monice V Evropě.
ALPSKÁ KOMBINACE.
SVĚTOVÝ POHÁR V KLASICKÉM LYŽOVÁNÍ. HISTORIE Světový pohár je dlouhodobá soutěž, kterou organizuje mezinárodní lyžařská federace FIS Jedná se o každoroční.
NEJLEPŠÍ SJEZDAŘKY.
HISTORIE HOKEJE U NÁS.
NEJLEPŠÍ SKOKANI NA LYŽÍCH
HISTORIE LYŽOVÁNÍ.
DÁLKOVÉ PLAVÁNÍ.
MISTROVSTVÍ SVĚTA V HOKEJI
Aneb sportem ke zdraví.  Je individuální olympijský raketový sport.. Při hře dva protivníci odpalují přes síť pomocí rakety opeřený míček a snaží se.
HOKEJ V EVROPĚ, KHL.
PARALELNÍ SLALOM. Paralelní slalom Jedná se o závod dvojic Závod má dvě tratě – modrou a červenou Obě tratě jsou postaveny identicky Závod je vždy vypsán.
Lední hokej Je kolektivní hra. Jde o jeden z nejrychlejších sportů na světě. Hraje se na 3 třetiny po 20 minutách. Na hru dohlížejí 2 hlavní rozhodčí.
ŽENSKÝ ATLETICKÝ SEDMIBOJ
Snowboarding. Snowboard  je prkno pevně připnuté k nohám jezdce, určené k sportovnímu využití na sněhu  dlouhé je přibližně cm (mělo by jezdci.
MEZINÁRODNÍ LYŽAŘSKÁ FEDERACE francouzsky Fédération Internationale de Ski jje hlavní mezinárodní organizace lyžařských sportů, bbyla založena během.
Co jsou to vlastně skoky na lyžích? Skákání na lyžích je zimní sport, při kterém se lyžař snaží doskočit, co možná nejdále. Před skokem se rozjíždí z.
SPORTOVNÍ KLUB JIHLAVA ROK ZALOŽENÍ 1910 ROK ZALOŽENÍ ČLENŮ ČLENŮ 17 ODDÍLŮ 17 ODDÍLŮ TRADICE TRADICE KOLÉBKA SPORTŮ – FOTBAL, HOKEJ,
Lyžování jako sport. Lyže vs. SNOWBOARD Lyžování je zimní sport spočívající v pohybu člověka vlastní silou po sněhu pomocí lyží, páru dlouhých úzkých.
Transkript prezentace:

Historie Neoficiální založení je datováno na rok 1966 Oficiálně byl světový pohár zařazen mezi sportovní soutěže v roce 1967 1. závod světového poháru se konal 5. ledna 1967 v německém Berchtesgadenu Závody se konají především v alpských zemích, ale v posledních letech se pořadatelství rozšířilo do Skandinávie, Severní Ameriky a Východní Asie

Historie II. V počátcích se závodilo pouze ve slalomu, obřím slalomu a sjezdu Od roku 1975 byly zařazeny do světového poháru závody v kombinaci a od roku 1983 přibyla nejmladší disciplína – superobří slalom (Super G) Každá disciplína je bodována zvlášť, současný bodový systém byl poprvé zaveden v roce 1992

Bodovací systém SP Ve světovém poháru boduje 30 nejrychlejších závodníků Vítěz získává 100 bodů, druhý 80 bodů, třetí 60 bodů až třicátý 1 bod Závodník s největším počtem bodů na konci sezóny získává vítězství v konkrétní disciplíně světového poháru a získává malý křišťálový globus vážící 3,5kg

Bodovací systém SP II. Lyžař, který získá největší počet bodů za všechny disciplíny, vyhrává celkové hodnocení světového poháru – velký křišťálový globus o hmotnosti 9kg Světový pohár se koná každoročně a po olympijských hrách je to nejprestižnější soutěž v alpském lyžování Nižší úrovní alpských soutěží je evropský pohár

Vítězové SP Posledními vítězi velkého křišťálového globu se stali Beat Feuz ze Švýcarska a Lindsey Vonnová z USA. Malý křišťálový globus za slalom získali Ivica Kostelič z Chorvatska a Marlies Schieldová z Rakouska Malý křišťálový globus za obří slalom získali Ted Ligety z USA a Viktoria Regensburgová z Německa

Vítězové SP II. V Super G získali malý křišťálový globus Nor Aksel Lund Svindal a Američanka Lindsey Vonnová Ve sjezdu byli nejlepší Klaus Kröll z Rakouska a Lindsey Vonnová (USA) Kombinaci vyhráli Chorvat Ivica Kostelič a Lindsey Vonnová vítěz velkého křišťálového globu Beat Feuz nevyhrál ani jednu dílčí disciplínu