Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Podobné prezentace

Prezentace na téma: "Lední hokej Je kolektivní hra. Jde o jeden z nejrychlejších sportů na světě. Hraje se na 3 třetiny po 20 minutách. Na hru dohlížejí 2 hlavní rozhodčí."— Transkript prezentace:

1 Lední hokej Je kolektivní hra. Jde o jeden z nejrychlejších sportů na světě. Hraje se na 3 třetiny po 20 minutách. Na hru dohlížejí 2 hlavní rozhodčí a 2 čároví rozhodčí. Na soupisce na každý zápas může být napsaných 22 hráčů z toho jsou 2 brankáři.

2 HOKEJOVÝ PUK -někdy nazývaný kotouč -velikost průměr 76,2 mm a výška 25,4 mm a hmotnost od 156 do 170 gramů -puk vystřelený od hráče může dosahovat rychlosti až 160km/h

3 HOKEJOVÁ VÝSTROJ

4 hoKEJKA -je zhotovena ze dřeva nebo umělé hmoty -může být omotána izolační páskou -maximální rozměr je 163 cm

5 HOKEJOVÉ HŘIŠTĚ -je ledová plocha na které můžou byt reklamy sponzorů -je ohraničena mantinely -maximální rozměry 61 x 30 m -minimální rozměry 56 x 26 m -na hřišti je 9 vhazovácích bodů a 5 kruhu -na ploše jsou 3 červené čáry a 2 modré čáry o rozměrech 30 cm

6 HOKEJOVÉ TURNAJE A SOUTĚŽE
National Hockey League (NHL) je jedna z nejprestižnějších hokejových lig na světě v účastni se 30 tymu z USA a Kanady Kontinentální hokejová liga (KHL) byla založena v roce 2008 - V současné době je považována za druhou nejlepší hokejovou ligu světa

7 Extraliga ledního hokeje (ELH) nejvyšší soutěž ledního hokeje pořádá na území ČR
soutěž vznikla v sezoně 1993/1994 - hraje se 52 kol se 14 tymy dále pokračuje předkolo play-off a play-off

Stáhnout ppt "Lední hokej Je kolektivní hra. Jde o jeden z nejrychlejších sportů na světě. Hraje se na 3 třetiny po 20 minutách. Na hru dohlížejí 2 hlavní rozhodčí."