Fotbal Kopaná Fočus.

Prezentace na téma: "Fotbal Kopaná Fočus."— Transkript prezentace:

1 Fotbal Kopaná Fočus

2 Historie fotbalu, aneb kdo za tím stojí
Údajně se začal hrát v Číně, ale kolébkou fotbalu je nazývána Anglie. Kvůli univerzitním soutěžím byly sespsána pravidla v roce 1846 na Cambridžské univerzitě Po rozmachu fotbalu do jiných zemí se v Uruguayi uskutečnilo první mistrovství světa v roce Účastnilo se ho 12 zemí. Vyhráli domácí fotbalisté, kteří zdolali Argenitnu 4:2. Nejlepší střelec byl Guillermo Stábile, 8mi góly.

3 S čím/v čem se kdysi hrálo.

4 A dnes…

5 Turnaje Nejvíce sledovaným turnajem je Mistrovství světa, hraje se každé 4 roky. Nejvíce titulů má Brazílie a Itálie, která je i posledním vítězem. Dále na internacionálním poli se hraje například EURO, nebo Copá America a Africa Cup. Z klubových je nejsledovanější soutěží Champions league. Posledním vítězem je AC Milán. Dále Premier league a Primera divison.

6 Trofeje klubové Zlatá Niké/Světový pohár Pro vítěze LM.

7 Individuální trofej Zlatý míč. Udílen časopisem France football.
Dostává jí nejlepší fotbalista roku, hrající v Evropě. V historii ji získali pouze dva Češi. -Josef Masopust v roce 1962 -Pavel Nedvěd v roce 2003