Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Použité zdroje a odkazy: BERNKOPF, Jaroslav. Číslicová technika [Interní skripta ISŠ-COP Valašské Meziříčí]. Valašské Meziříčí,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Použité zdroje a odkazy: BERNKOPF, Jaroslav. Číslicová technika [Interní skripta ISŠ-COP Valašské Meziříčí]. Valašské Meziříčí,"— Transkript prezentace:

1 Použité zdroje a odkazy: BERNKOPF, Jaroslav. Číslicová technika [Interní skripta ISŠ-COP Valašské Meziříčí]. Valašské Meziříčí, AUTOR NEUVEDEN. morgueFile free photo [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. morgueFile free photo [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. office.microsoft.com [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: us/images/results.aspx?qu=cardiogram&ex=1#ai:MC |http://office.microsoft.com/en- us/images/results.aspx?qu=cardiogram&ex=1#ai:MC | AUTOR NEUVEDEN. morgueFile free photo [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. morgueFile free photo [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: Všechny materiály převzaté z internetu obsahují odkaz na příslušný zdroj.

2 Astabilní obvody - oscilátory Elektronika 2 Astabilní obvody - oscilátory

3 Astabilní obvody - oscilátory Elektronika 3 Další podrobnosti najdete na Odkaz: Předměty - Elektronika – Materiály – Skripta – Elektronika – kapitola 8

4 Astabilní obvody - oscilátory Elektronika 4 Definice pojmu „astabilní“ Astabilní obvody v přírodě a technice Funkce astabilních obvodů Podmínky činnosti astabilního obvodu

5 Astabilní obvody - oscilátory Elektronika 5 Stabilní je stálý, neměnný. Astabilní je opak: stále se mění. Astabilní obvod stále mění svůj stav. Astabilním obvodům se také říká oscilátory nebo generátory. Oscilují, kmitají, generují.

6 Astabilní obvody - oscilátory Elektronika 6 Elektromechanický generátor v elektrárně vyrábí střídavé sinusové napětí s kmitočtem 50 Hz.

7 Astabilní obvody - oscilátory Elektronika 7 Oscilátor kdesi na základní desce počítače vyrábí obdélníkový signál s kmitočtem 3,2 GHz pro řízení procesoru.

8 Astabilní obvody - oscilátory Elektronika 8 Lidské srdce pracuje celý život. Je řízeno „oscilátorem“ o kmitočtu asi 1 Hz.

9 Astabilní obvody - oscilátory Elektronika 9 Foton je nepatrný chomáček energie, kmitající na nepředstavitelném kmitočtu. Nikdo jej nikdy nemůže ohmatat. Umíme ale změřit kmitočet jeho "generátoru".

10 Astabilní obvody - oscilátory Elektronika 10 Elektronický astabilní obvod zesiluje svůj vlastní signál, který si přivádí ze svého výstupu zpět na vstup. Jako když na koncertě mikrofon zachytí zvuk z reproduktoru. Zesilovač jej zesílí, zařízení se rozhouká.

11 Astabilní obvody - oscilátory Elektronika 11 Aby astabilní obvod mohl kmitat, potřebuje zesílení zpětnou vazbu A samozřejmě napájení, aby měl z čeho žít.

12 Astabilní obvody - oscilátory Elektronika 12 Toto je dvojstupňový tranzistorový zesilovač. Má vstupní svorku V in a výstupní svorku V out. Z malého vstupního signálu dělá větší výstupní. Má zesílení, nemá zpětnou vazbu. Nekmitá.

13 Astabilní obvody - oscilátory Elektronika 13 Toto je dvojstupňový tranzistorový zesilovač. Má výstupní svorku V out. Vstupní svorku nepotřebuje, signál do vstupu si dodává sám. Má zesílení, má zpětnou vazbu. Kmitá. Říká se mu multivibrátor.

14 Astabilní obvody - oscilátory Elektronika 14 Toto je multivibrátor. napájení zesílení zpětná vazba


Stáhnout ppt "Použité zdroje a odkazy: BERNKOPF, Jaroslav. Číslicová technika [Interní skripta ISŠ-COP Valašské Meziříčí]. Valašské Meziříčí,"

Podobné prezentace


Reklamy Google