Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

1 Pohybové úlohy Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpo č tu Č R. Provozováno Výzkumným ústavem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "1 Pohybové úlohy Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpo č tu Č R. Provozováno Výzkumným ústavem."— Transkript prezentace:

1

2 1 Pohybové úlohy Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpo č tu Č R. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

3 2 Prohlédni si tři dopravní situace a pohovoř o nich.

4 3 A B V (zel. auta) S (zel. auta) V (čer. auta) S (čer. auta) C Pomůže nápověda? Obr. 1 Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpo č tu Č R. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. Dokážeš vymyslet úlohu, které by tato animace odpovídala? (Zkus se vyhnout zadání s nehodou.)

5 4 Vymysli úkol i pro tuto animaci. A B C V (auta) S (auta) V (vlaku) S (vlaku) Obr. 2 Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpo č tu Č R. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

6 5 A ještě jednou. V (cyklisty1)S (cyklisty1) V (cyklisty2)S (cyklisty2) Obr. 3 A B C Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpo č tu Č R. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

7 6 A nyní slovní úlohy! Z města vyrazil cyklista rychlostí 30 km/h a 10 minut za ním vyjel automobil rychlostí 60 km/h. Jak dlouho jel cyklista, než ho automobil dohnal? Jak daleko to bylo od města? Které animaci odpovídá zadání této úlohy? Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpo č tu Č R. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

8 7 Pohyb stejným směrem V 1 (cyklisty)S 1 (cyklisty) V 2 (auta) S 2 (auta) A BC Co můžeme říci o rychlostech a drahách obou účastníků silničního provozu? Pro dráhy platí tento vztah: s1s1 s2s2 = Jak vypočítáme dráhu? S= v. t Je třeba pracovat s dobou jízdy vozidel? Ano, musíme pracovat i s touto informací. t1t1 t2t2 =Platí tento vztah? Neplatí!!! Nutno doplnit na rovnost minut = 1/6 hodiny - je nutné dodržet stejné jednotky. Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpo č tu Č R. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

9 8 Zadání D. Ú. Z továrny vyjelo nákladní auto v 8 h 30 min s těžkým nákladem průměrnou rychlostí 20 km/h. V 9 h vyjelo za ním osobní auto průměrnou rychlostí 60 km/h. V kolik hodin dohoní nákladní auto a v jaké vzdálenosti? Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpo č tu Č R. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

10 9 Použité zdroje:

11

12 11


Stáhnout ppt "1 Pohybové úlohy Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpo č tu Č R. Provozováno Výzkumným ústavem."

Podobné prezentace


Reklamy Google