Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Šablona: V/II DUM 62 Období: duben 2012 Předmět: Prvouka Ročník: 3 Autor: Mgr. Adriana Benšová Metodický list/Anotace Žáci získají poznatky o různých.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Šablona: V/II DUM 62 Období: duben 2012 Předmět: Prvouka Ročník: 3 Autor: Mgr. Adriana Benšová Metodický list/Anotace Žáci získají poznatky o různých."— Transkript prezentace:

1

2 Šablona: V/II DUM 62 Období: duben 2012 Předmět: Prvouka Ročník: 3 Autor: Mgr. Adriana Benšová Metodický list/Anotace Žáci získají poznatky o různých kořenech rostlin, o nadzemních částech rostlin (o stoncích a listech).

3 Podzemní a nadzemní části rostlin - kořeny - upevňují rostlinu v půdě - z půdy přijímají vodu a živiny - kořeny mají různý tvar a velikost - kořenem můžou být i cibule, oddenky a hlízy

4 Nadzemní části rostlin: stonky listy květy plody Stonky - vyrůstají na něm listy a květy, z nichž se vyvíjejí plody - stonek přivádí výživné látky listům, květům a plodům z kořenů STONEK Dřevnatý Dřeviny stromykeře Dužnatý Rostliny Dřevnatý stonek je kmen. Rozvětvuje se z kmene nad zemí. Kmen a větve tvoří korunu stromu.

5 Koruny stromů

6 Stromy - listnaté jehličnaté ovocné stromy Listnaté stromy Lípa Jírovec Maďal (Kaštan)

7 Jehličnaté stromy SmrkJedle

8 Ovocné stromy

9 Keř - má dřevnatý stonek, který se rozvětvuje hned u země Šípkový keřZlatý déšť

10 Kalina Šeřík

11 Byliny - mají dužnatý (nedřevnatý) stonek Druhy stonků: a) Stvol - stonek bez listů PampeliškaJitrocel

12 b) Lodyha - stonek s listy Mateřídouška Kopretina

13 c) Stéblo - dutý stonek s kolénky (obilí) Žito Ječmen

14 Zdroje - obrázky: www.obrazky.cz www.google.cz www.biolib.cz


Stáhnout ppt "Šablona: V/II DUM 62 Období: duben 2012 Předmět: Prvouka Ročník: 3 Autor: Mgr. Adriana Benšová Metodický list/Anotace Žáci získají poznatky o různých."

Podobné prezentace


Reklamy Google