Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

KANADA. Zjisti o Kanadě: Jaká je poloha Kanady? Jaká je rozloha Kanady? Popiš povrch, členitost, vodstvo, podnebí a vegetaci? vegetaci Najdi hlavní město.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "KANADA. Zjisti o Kanadě: Jaká je poloha Kanady? Jaká je rozloha Kanady? Popiš povrch, členitost, vodstvo, podnebí a vegetaci? vegetaci Najdi hlavní město."— Transkript prezentace:

1 KANADA

2 Zjisti o Kanadě: Jaká je poloha Kanady? Jaká je rozloha Kanady? Popiš povrch, členitost, vodstvo, podnebí a vegetaci? vegetaci Najdi hlavní město a další velká města.velká města

3 Kanada - Ottawa Druhý největší stát světa. Na rozhraní arktického a mírného pásu. Nízká hustota zalidnění (původní ob. – eskymáci a indiáni) + osadníci z Evropy (Francouzi, Angličané – úřední jazyky). Města – Montreal, Toronto, Vancouver, Calgary, Winnipeg. Území děleno na 10 provincii a 2 teritoria (největší Quebec, nejnovější Nanavut). Obrovské zásoby nerostů (uhlí, železná ruda, barevné kovy, uran). Vyspělá ekonomika – stroj. (auta), chem. (ropa, léky), dřevozpracující, potravinářství (dobytek, pšenice, rybolov).

4 Samostatně doplň pomocí učebnice a atlasu

5 Samostatná práce – možné řešení

6

7

8


Stáhnout ppt "KANADA. Zjisti o Kanadě: Jaká je poloha Kanady? Jaká je rozloha Kanady? Popiš povrch, členitost, vodstvo, podnebí a vegetaci? vegetaci Najdi hlavní město."

Podobné prezentace


Reklamy Google