Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

KANADA  Je rozlohou druhá největší země světa.  Kanada vznikla na území osídleném Indiány a Eskymáky.  Kanada je federací deseti provincií a tří spolkových.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "KANADA  Je rozlohou druhá největší země světa.  Kanada vznikla na území osídleném Indiány a Eskymáky.  Kanada je federací deseti provincií a tří spolkových."— Transkript prezentace:

1 KANADA  Je rozlohou druhá největší země světa.  Kanada vznikla na území osídleném Indiány a Eskymáky.  Kanada je federací deseti provincií a tří spolkových teritorií.  Parlamentní konstituční monarchie.

2 KANADA Kanada je rozčleněna na 10 provincií a 3 spolková teritoria

3 KANADA

4

5 Hlavní město Ottawa (1 190 000 obyvatel) Rozloha 9 984 670 km² Nejvyšší bod Mount Logan, Yukon, 5959 m n. m Časové pásmo −3:30 až −8 (v létě −2:30 až −7) Počet obyvatel 32 547 200

6 KANADA  Sama sebe definuje jako zemi dvoujazyčnou (oficiální jazyky jsou angličtina a francouzština) a multikulturní.  Z průmyslového hlediska jde o technicky vyspělou zemi disponující rozsáhlými přírodními a nerostnými zdroji.

7 KANADA  Největší etnické skupiny jsou Kanaďané (39,4 %), Angličané (20,2 %), Francouzi (15,8 %), Skotové (14,0 %), Irové (12,9 %), Němci (9,3 %), Italové (4,3 %), Číňané (3,7 %), Ukrajinci (3,6 %)  Francouzsky mluvící populace je soustředěna zejména v Québecu a existují v ní silné separatistické tendence.

8 KANADA  Země má úzké politické a ekonomické vztahy s USA, s níž má dlouhou vojensky nestřeženou hranici.  Většina obyvatel Kanady (77,1 %) se hlásí ke křesťanství.  Úřední řeči jsou angličtina (mateřský jazyk 59,7 % obyvatel) a francouzština (mateřský jazyk 23,2 % obyvatel)

9 KANADA Parlament Hill, Ottawa

10 KANADA Mírový památník v Ottawě

11 KANADA EKONOMIKA  Kanada je jedním z nejbohatších států světa s vysokými příjmy na jednoho obyvatele.  Životní úroveň v zemi je tak velmi vysoká.  Vyváží energii.

12 KANADA  velké zásoby zemního plynu při východním pobřeží  velké zásoby ropy a plynu v Albertě a částečně i v Britské Kolumbii a v Saskatchewanu.  Ropné zásoby jsou druhé největší na světě.  V Québecu, Britské Kolumbii, Newfoundlandu, Labradoru, Ontariu a v Manitobě je k dispozici velmi levná energie z vodních elektráren.

13 KANADA Niagarské vodopády

14 KANADA  Kanada je jedním z nejdůležitějších světových dodavatelů zemědělských produktů.  Bývalé kanadské prérie jsou dnes jedněmi z nedůležitějších oblastí pěstování pšenice a ostatních obilovin.  Je největším světovým vývozcem zinku a uranu a předním světovým vývozcem zlata, niklu, hliníku, olova.

15 KANADA Panorama Toronta v noci, uprostřed je CN tower, bývalá nejvyšší samostatně stojící stavba světa.

16 KANADA Toronto; 6,3 mil. obyvatel

17 KANADA Montréal, 1,9 mil. obyvatel

18 KANADA Olympijský stadion v Montréalu

19 KANADA Vancouver, třetí největší centrum filmové produkce

20 KANADA zdroj obrázků: http://cs.wikipedia.org/wiki/Kanada


Stáhnout ppt "KANADA  Je rozlohou druhá největší země světa.  Kanada vznikla na území osídleném Indiány a Eskymáky.  Kanada je federací deseti provincií a tří spolkových."

Podobné prezentace


Reklamy Google