Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Španělsko Lacinová Andrea. Informace Hlavní město: Madrid Mateřský jazyk: španělština Hory: Pico de Teide, Mulhacén… Nížiny: Andulská nížina, Tektonická.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Španělsko Lacinová Andrea. Informace Hlavní město: Madrid Mateřský jazyk: španělština Hory: Pico de Teide, Mulhacén… Nížiny: Andulská nížina, Tektonická."— Transkript prezentace:

1 Španělsko Lacinová Andrea

2 Informace Hlavní město: Madrid Mateřský jazyk: španělština Hory: Pico de Teide, Mulhacén… Nížiny: Andulská nížina, Tektonická sníženina… Řeky: Tajo, Ebro, Duero… města: Barcelona, Valencia, Sevilla…

3 ZaragozaCosta de la Luz Mallorca Andalusie Kanárské ostrovy

4

5 Typické věci Jídlo: Tortilla de patatas, Gazpacho, Tapas… Folklor: flamenco, bolero, sarabanda…… Květina: karafiát hymna

6 Osobnosti Spisovatelé: Juana Marsé, Camilo José Cela….. Hudebníci: Paco de Lucía, Grammy Tomatio.. sport : fotbal Real Madrid - Vítězství v Primera División 2008

7 španělský krasobruslař, který vyhrál Mistrovství Evropy v letech 2013 a 2014. Aktuálně žije a trénuje v kanadském Torontu pod taktovkou Briana Orsena a Tracy Wilson. Javier Fernández Daniel "Dani" Pedrosa Ramal španělský motocyklový závodník soutěžící v Mistrovství světa silničních motocyklů. Je historicky nejmladší mistr světa v kategorii 250 kubických centimetrů. Mistrem světa se stal třikrát, jednou v kategorii 125cc, dvakrát v kategorii 250cc.

8 Pablo Picasso Rafael Nadal Je jednou z nejvýznamnějších osobností umění 20. století. Společně s Georgesem Braquem je považován za zakladatele kubismu. Odhaduje se, že Picasso vytvořil asi 13 500 obrazů a skic, 100 000 rytin a tisků, 34 000 ilustrací a 300 skulptur a keramických děl. španělský profesionální tenista, jeden z nejlepších antukářů historie tenisu. Pro své úspěchy na antuce je přezdíván „antukový král“. Spolu s Andre Agassim je držitelem tzv. Zlatého Slamu, všech čtyř grandslamových titulů a olympijského zlata.


Stáhnout ppt "Španělsko Lacinová Andrea. Informace Hlavní město: Madrid Mateřský jazyk: španělština Hory: Pico de Teide, Mulhacén… Nížiny: Andulská nížina, Tektonická."

Podobné prezentace


Reklamy Google