Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Španělsko oficiálně : Španělské království Hlavní město → Madrid Jazyk →Španělština →Baskičtina →Katalánština →Galicijština Měna→ euro Znak → Král: Juan.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Španělsko oficiálně : Španělské království Hlavní město → Madrid Jazyk →Španělština →Baskičtina →Katalánština →Galicijština Měna→ euro Znak → Král: Juan."— Transkript prezentace:

1 Španělsko oficiálně : Španělské království Hlavní město → Madrid Jazyk →Španělština →Baskičtina →Katalánština →Galicijština Měna→ euro Znak → Král: Juan Carlos I.→

2 Další města : Barcelona Valencia Sevilla Zaragoza Málaga Murcia Palma de Mallorca Las Palmas de Gran Canaria Bilbao

3 Založen roku : 1899 Město : Barcelona Klubové barvy → modrá,purpurová,žlutá trenér: Tito Vilanova..Klub tradičně působí v nejvyšší španělské fotbalové soutěži Primira División Kluby→Atlético Madrid → Real Madrid → Valencia CF → FC Barcelona

4 Býčí zápasy nebo tauromachy, je tradiční podívaná Španělska. Tradice, jak to je vykonáváno dnes, zahrnuje profesionála toreros,kde vykonat různé formální pohyby se záměrem, během různých fází boje, rozptylující, hněvat, nebo zavinění zranění k býka sám. Takové maneuvers jsou vykonávány zblízka, a moci vyústit v zranění nebo vyrovnat smrt umělce. Bullfight obvykle končí se smrtí býka strčením meče.

5 Moře Španělska Báječně čisté slané moře, dlouhé písečné pláže s veškerým servisem nebo opuštěné skalnaté zátoky, kde budete skoro sami. Ostrovy: Malorka,Ibiza → turistické ráje.

6 Flamenco Flamenco je hudebně-taneční kultura, jejíž kolébkou i současným centrem je Andalusie na jihu Španělska Vzniklo mezi cikány, kteří tam v 15.století doputovali z Indie přes Pákistán a Egypt. Proto se ve flamencu vlastní cikánská kultura mísí se španělskou.

7 Vuelta Vuelta a España je třítýdenní etapový cyklistický závod, který se koná na území Španělska a i ostatních zemí, patří mezi tři nejprestiznější závody spolu s Tour de France a Giro d´Italia. První ročník se uskutečnil v roce 1935, od roku 1995 se koná v září.

8

9 Pablo Picasso Salvador Dalí Dílo: Avignonské slečny Persistence paměti

10 Historie Na Pyrenejském poloostrově žili lidé již před třemi tisíci lety. V historické době jsou zde doloženy četné kmeny, z části keltského, z části iberského původu. Kryštof Kolumbus (asi 31. ř íjna 1451– 20. kv ě tna1506) byl mo ř eplavec a kolonizátor, narozený v Jánov ě severozápadní Itálii. Ve slu ž bách katolických král ů Špan ě lska uskute č nil č ty ř i plavby p ř es Atlantský oceán


Stáhnout ppt "Španělsko oficiálně : Španělské království Hlavní město → Madrid Jazyk →Španělština →Baskičtina →Katalánština →Galicijština Měna→ euro Znak → Král: Juan."

Podobné prezentace


Reklamy Google