Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pojmy – východní Evropa. Ostrovy 1.Změň smysl: Stará obloha 2.Ostrov mající světovou stranu v názvu 3.Ostrovy na severu mající Sibiř v názvu 4.Souostroví.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pojmy – východní Evropa. Ostrovy 1.Změň smysl: Stará obloha 2.Ostrov mající světovou stranu v názvu 3.Ostrovy na severu mající Sibiř v názvu 4.Souostroví."— Transkript prezentace:

1 Pojmy – východní Evropa

2 Ostrovy 1.Změň smysl: Stará obloha 2.Ostrov mající světovou stranu v názvu 3.Ostrovy na severu mající Sibiř v názvu 4.Souostroví 56 ostrovů o něž stále brojí Japonci i Rusové 5.Který ostrov leží mezi 45°50' v. d. a 54°24' s. š.?

3 Poloostrovy 1.Největší poloostrov Černého moře 2.Poloostrov na SZ Ruska, Coca … 3.Je nejvýchodnější poloostrov Asie 4.Poloostrov na ruském Dálném východě

4 Zálivy 1.Ústí zde řeka Ob 2.Je to záliv v Ochotském moři 3.Zátoka v Ochotském moři.

5 Průlivy 1.Mezi Asií a S Am? 2.Mezi Asií a ostrovem Sachalin na V? 3.Mezi Černým a Azovským mořem?

6 Moře 1.Na severu Ruska u poloostrova Kola 2.Na jihovýchodě Ruska a u Sachalinu 3.Mezi Krymem (na jihozápadě), jižní Ukrajinou (na severu) a Ruskem 4.„Moře“, které je zároveň největší jezero světa na rozmezí Evropy a Asie.

7 Jezera 1.Na SZ evropské části Ruska. Je to největší jezero v Evropě. 2.Tamtéž. Je to druhé největší jezero v Evropě. 3.Vysychající, bezodtoké, slané (na A…) 4.Velké bezodtoké jezero. Rozlohou je srovnatelné například s jezery Ontario či Ladožským ve střední části Asie (na B…) 5.Jezero v jižní části východní Sibiře v Rusku. Nejhlubší na světě.

8 Řeky 1.Protéká městem Kyjev. 2.48° s. š a 40° z. d. 3.Protéká městem Volgograd a Kaspickou nížinou. 4.Protéká Západosibiřskou nížinou. 5.Mezi Západosibiřskou nížinou a Středosibiřskou vysočinou. 6.Vlévá se do moře Laptěvů 7.130° v. d. 50° s. š. 8.„Vlévá“ se do Aralského jezera z J 9.„Vlévá“ se do Aralského jezera ze S

9 Nížiny 1.Jaká je největší nížina v Evropě? 2.Nížina v západní části Sibiře? 3.Nížina mezi střední Asií a Kaspickým mořem?

10 Pouště Dvě pouště vedle sebe. 1. jižně od řeky Amudarji a 2. jižně od řeky Syrdarji.

11 Pohoří 1.Mohutná horská hradba mezi Černým a Kaspickým mořem + nejv. hora 2.Odděluje evropské a asijské Rusko 3.Horský masív v Tádžikistánu, Afghánistánu a Číně 4.Nejvyšším pohořím Sibiře (na A…) 5.1 000 km dlouhý a 300 km široký horský systém ve Střední Asii (na S…) 6.Náhorní plošina ve stř. Sibiři 7.Vulkanického původu na dalekém V


Stáhnout ppt "Pojmy – východní Evropa. Ostrovy 1.Změň smysl: Stará obloha 2.Ostrov mající světovou stranu v názvu 3.Ostrovy na severu mající Sibiř v názvu 4.Souostroví."

Podobné prezentace


Reklamy Google