Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

SOUČASNÝ STAV A STRATEGIE PROJEKTU OPENCARD OPENCARD v Praze, dne: 15.6. 2009.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "SOUČASNÝ STAV A STRATEGIE PROJEKTU OPENCARD OPENCARD v Praze, dne: 15.6. 2009."— Transkript prezentace:

1 SOUČASNÝ STAV A STRATEGIE PROJEKTU OPENCARD OPENCARD v Praze, dne:

2 Opencard = multifunkční čipová karta k využívání veřejných a později i komerčních služeb na území hlavního města Prahy a okolí Opencard = nástroj pro rozšíření využívání služeb eGovernmentu na komunální úrovni, v souladu s Informační strategií hl.m. Prahy do roku 2010 – Cesta k ePraze Opencard = projekt inspirovaný nejlepší praxí z podobných projektů v ČR i v zahraničí. Projekt OPENCARD OPENCARD v Praze, dne:

3 Projekt zahájen v roce V současné době opencard slouží jako: univerzální předplatní jízdenka PID čtenářský průkaz do městských knihoven nástroj pro platbu v parkovacích automatech na území městských částí Praha 1, 2, 3, 7 prostředek pro zabezpečený přístup na portál HMP Projekt OPENCARD OPENCARD v Praze, dne:

4 Harmonogram projektu OPENCARD Projektový záměr na využití tzv. Univerzální karty Pražana vznikl v roce 2006 Na začátku roku 2009 více než 300 tisíc uživatelů vytvoření Servisního kartového centra, dodavatel spol. Haguess, a.s. na základě veřejné zakázky zahájení výdeje karet vstup DPP, přechod na elektronické jízdné (migrace) pokračování migrace, do července provoz zajištěn stávajícím dodavatelem, dále MHMP 2009 – nezávislý audit projektu 2010 – konec platnosti smluvních vztahů OPENCARD v Praze, dne:

5 Výsledky a aktuální stav projektu Opencard počáteční fáze a pilotní provoz byly úspěšně ukončeny existuje kmenová základna uživatelů (počet vydaných Opencard přesáhl 350 tisíc) implementovány základní aplikace (Dopravně odbavovací systém - DOS, parkování, knihovny, aplikace „Vím, jak řídím“) OPENCARD v Praze, dne:

6 Výdaje města na projekt Opencard a provoz Pražského centra kartových služeb Dále uváděné finanční údaje vyplývají ze „Zprávy o stavu a navrhovaném rozvoji projektu Opencard“ zpracované odborem informatiky MHMP Hlavní město Praha vydalo celkem včetně dotací Dopravnímu podniku hl. města Prahy, a.s. a příspěvků Regionální organizaci PID (ROPID) a Městské knihovně v Praze (MKP) Kč. Celkový objem finančních prostředků vynaložených na realizaci projektu Opencard činí Kč OPENCARD v Praze, dne:

7 Plán výdajů MHMP na rok 2009 Na projekt Opencard vyčleněny investiční prostředky ve výši 77,52 mil. Kč z toho - upgrade licencí Servisního kartového centra 38 mil. Kč, - rozvoj aplikace parkování 13,920 mil.Kč - zavedení elektronické peněženky v organizacích HMP 26,6 mil.Kč. Na provoz Pražského kartového centra, servisní podporu kartové aplikace parkování, podporu a údržbu SW plánováno vynaložit přibližně 130 mil. Kč. Na ostatní neinvestiční výdaje je určeno 7,5 mil. Kč. OPENCARD v Praze, dne:

8 Plán výdajů DPP na rok 2009 Plán projektu na přechod cestujících PID na elektronické jízdné pro rok 2009 počítá s náklady ve výši 241 mil. Kč Z toho např. -Management projektu 25 mil.Kč -Dopravně odbavovací systém 108 mil.Kč -E-shop 13,5 mil.Kč -IT 26 mil.Kč -Marketing,komunikace 39 mil.Kč OPENCARD v Praze, dne:

9 Systémové změny v projektu Vzhledem k pochybnostem o efektivitě vynaložených prostředků proběhne nezávislý audit Bude zaměřen zejména na ekonomické, právní a organizační aspekty projektu Navzdory schválenému objemu finančních prostředků ze strany ZHMP snaha o snížení nákladů Od srpna 2009 bude město zajišťovat provoz PCKS Ihned po dokončení auditu přijetí příslušných opatření =>zveřejnění závěrů, předložení zprávy zastupitelstvu HMP včetně strategie dalšího postupu a finančních výdajů OPENCARD v Praze, dne:

10 Strategie dalšího rozvoje opencard Současné priority - vstup strategického partnera - rozvoj platebních funkcí a dalších aplikací Předpokládané využití: Mikroplatby – jednání s finančními institucemi Školy Vytvoření plnohodnotné karty pro studenty a žáky, integrace OC, ISIC a školní karty Zaměstnanci Vytvoření univerzální zaměstnanecké karty pro subjekty napojené na MHMP Rezervace o objednávky Zavedení možnosti objednávek a plateb za služby v městských úřadech a institucích OPENCARD v Praze, dne:

11 Strategie dalšího rozvoje opencard Předpokládané využití: Věrnostní programy Vytvoření věrnostních a motivačních programů napojením na další funkcionality nabízené OC Zdravotnictví Zavedení možnosti plateb u lékaře a v lékárnách pomocí elektronické peněženky Návštěvníci Prahy – Nepersonalizovaná verze opencard s nabídkou pro turisty Zavedení plateb jízdného v prostředcích hromadné dopravy v souvislosti s plánovaným zavedením turniketů při vstupu do metra OPENCARD v Praze, dne:


Stáhnout ppt "SOUČASNÝ STAV A STRATEGIE PROJEKTU OPENCARD OPENCARD v Praze, dne: 15.6. 2009."

Podobné prezentace


Reklamy Google