Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Lukáš Borovička Malá Strana 1. Jakub Arbes: Svatý Xaverius (1873) 1. Která místa jsou zmíněna? - Odkud jsou pozorována? - Kým jsou pozorována? Vztah k.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Lukáš Borovička Malá Strana 1. Jakub Arbes: Svatý Xaverius (1873) 1. Která místa jsou zmíněna? - Odkud jsou pozorována? - Kým jsou pozorována? Vztah k."— Transkript prezentace:

1 Lukáš Borovička Malá Strana 1

2 Jakub Arbes: Svatý Xaverius (1873) 1. Která místa jsou zmíněna? - Odkud jsou pozorována? - Kým jsou pozorována? Vztah k tylovskému mýtu?

3 Jakub Arbes: Svatý Xaverius (1873) Jednoznačná / záhadná místa? - Posvátná / profánní místa? - Statická / dynamická místa? - Živá / muzeální místa? - Pozitivní / negativní konotace?

4 Jakub Arbes: Svatý Xaverius (1873) A) cesta: Malostranské náměstí Ostruhová ulice (= Nerudova) Svatojanský vršek (= Jánský vršek) Umrlčí ulička (= Břetislavova) B) reprezentace prostoru v 1. x 2. ukázce (souvislost s kulturními směry)

5 Jakub Arbes: Svatý Xaverius (1873) Smíchov? Santoška? Malvazinka?

6 Lukáš Borovička

7 Jakub Schikaneder – Tramvaj v pražské ulici (1900-1910)


Stáhnout ppt "Lukáš Borovička Malá Strana 1. Jakub Arbes: Svatý Xaverius (1873) 1. Která místa jsou zmíněna? - Odkud jsou pozorována? - Kým jsou pozorována? Vztah k."

Podobné prezentace


Reklamy Google