Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Planetky ve vesmíru. Planetky Planetky jsou malá tělesa obíhající kolem Slunce nebo jiné hvězdy. Protože mají nízkou hmotnost, jejich gravitační síla.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Planetky ve vesmíru. Planetky Planetky jsou malá tělesa obíhající kolem Slunce nebo jiné hvězdy. Protože mají nízkou hmotnost, jejich gravitační síla."— Transkript prezentace:

1 Planetky ve vesmíru

2 Planetky Planetky jsou malá tělesa obíhající kolem Slunce nebo jiné hvězdy. Protože mají nízkou hmotnost, jejich gravitační síla je tak malá, že nedokáže zformovat tvar planetky do kulovitého tvaru a má tedy nepravidelný tvar. Ve Sluneční soustavě se taková tělesa nacházejí zejména v prostoru mezi Marsem a Jupiterem Planetky jsou malá tělesa obíhající kolem Slunce nebo jiné hvězdy. Protože mají nízkou hmotnost, jejich gravitační síla je tak malá, že nedokáže zformovat tvar planetky do kulovitého tvaru a má tedy nepravidelný tvar. Ve Sluneční soustavě se taková tělesa nacházejí zejména v prostoru mezi Marsem a Jupiterem

3 Pluto Pluto je trpasličí planetka ve sluneční soustavě,která byla objevena roku 1930 ale mezi planetky byla zařazena až roku 2006. Kolem pluta obíhá i měsíc jménem Charon. Na plutu není možný život,protože je Pluto daleko od slunce a panuje tam extrémní zima. Pluto je trpasličí planetka ve sluneční soustavě,která byla objevena roku 1930 ale mezi planetky byla zařazena až roku 2006. Kolem pluta obíhá i měsíc jménem Charon. Na plutu není možný život,protože je Pluto daleko od slunce a panuje tam extrémní zima.

4 Pluto

5 Ceres Ceres je prvním objeveným objektem obíhajícím mezi drahami Marzu a Jupiteru. Ceres má téměř kulovitý tvar s mírným polárním zploštěním. Vědci zjistili že jeho 17 až 27% hmotnosti tvoří voda. Ceres je prvním objeveným objektem obíhajícím mezi drahami Marzu a Jupiteru. Ceres má téměř kulovitý tvar s mírným polárním zploštěním. Vědci zjistili že jeho 17 až 27% hmotnosti tvoří voda.

6 Ceres

7 Eris Trpasličí planetka Eris byla objevena roku 2003. Planetka Eris je větší než Pluto a proto se dlouho uvažovalo o tom, že bude zařazena mezi planety. Trpasličí planetka Eris byla objevena roku 2003. Planetka Eris je větší než Pluto a proto se dlouho uvažovalo o tom, že bude zařazena mezi planety.


Stáhnout ppt "Planetky ve vesmíru. Planetky Planetky jsou malá tělesa obíhající kolem Slunce nebo jiné hvězdy. Protože mají nízkou hmotnost, jejich gravitační síla."

Podobné prezentace


Reklamy Google