Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Velká Británie Vláda a politický systém Současnou hlavou státu je Alžběta II.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Velká Británie Vláda a politický systém Současnou hlavou státu je Alžběta II."— Transkript prezentace:

1

2 Velká Británie

3 Vláda a politický systém Současnou hlavou státu je Alžběta II

4 Současným premiérem je Gordon Brown

5 Zákonodárnou mocí Spojeného království je parlament.

6 Podnebí Proměnlivé, ale mírné podnebí Britských ostrovů je ovlivňováno Atlantským oceánem. Západní pobřeží má vysoké srážky díky větrům vanoucím od oceánu, východní pobřeží je však sušší.

7 Příroda Skotská vysočina se vyznačuje divokou a velkolepou přírodou. Jsou tu nejvyšší hory Spojeného království (Ben Nevis 1344 m) a protáhlá jezera zvaná loch.

8 Na západ od pobřeží Skotska leží v Atlantském oceánu dva řetězce ostrovů zvaných Hebridy. Směrem na jih se země svažuje do údolí mohutné řeky Clyde. Tato oblast, známá jako Středoskotská nížina, je tvořena nízkými zvlněnými pahorkatinami s kvalitní zemědělskou půdou. Provincie Severní Irsko, kterou dělí od Skotska Irské moře, má zemědělskou půdu, hluboké zátoky a Lough Neagh - největší jezero Britských ostrovů.

9 Severní Anglie je rozdělena vápencovými a žulovými hřbety horského pásma Pennin. Na severozápadě jsou hory a třpytivá jezera. Wales je nádherná země zelených údolí, klikatících se řek, travnatých planin, zemědělských usedlostí v kopcovitém terénu a holých hor.

10 Průmysl -textilní -strojírenský -elektrotechnický -potravinářský -chemický

11 Vzdělávání Ve Velké Británii sídlí dvě světoznámé univerzity Cambridge a Oxford

12 LONDÝN Londýn je hlavní město Spojeného království Velké Británie a Severního Irska ležící na jihovýchodě země při ústí řeky Temže. Londýn má 7 355 400 obyvatel. Londýn je společně s městy New York a Tokio jedním z nejdůležitějších měst na světě.

13 Zajímavé stavby v Londýně

14 Oblíbené sporty Fotbal Ragby Golf Kriket Jezdectví Tenis

15 Známé fotbalové kluby

16

17 Michal Hančl – 5.A


Stáhnout ppt "Velká Británie Vláda a politický systém Současnou hlavou státu je Alžběta II."

Podobné prezentace


Reklamy Google