Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ANOTACE Materiál seznamuje žáky s charakteristikou, životními nároky a využitím buku lesního. Druh učebního materiáluDUM Očekávané výstupyŽák se seznámí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ANOTACE Materiál seznamuje žáky s charakteristikou, životními nároky a využitím buku lesního. Druh učebního materiáluDUM Očekávané výstupyŽák se seznámí."— Transkript prezentace:

1 ANOTACE Materiál seznamuje žáky s charakteristikou, životními nároky a využitím buku lesního. Druh učebního materiáluDUM Očekávané výstupyŽák se seznámí s bukem lesním, jeho nároky a využitím. Rozliší buk od dubu a habru. Pro koho je materiál určen žák ZŠ, 4. ročník Autor Mgr. Monika Chudárková Datum vzniku 25.10.2011 Vzdělávací oblast Člověk a jeho svět Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Monika Chudárková Buk lesní Přírodověda, 4.ročník VY_32_INOVACE_416 21. sada, Přírodověda

2 Buk lesní Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Monika Chudárková

3 Výška až 30 metrů, hladká světle šedá kůra,

4 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Monika Chudárková vejčité listy.

5 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Monika Chudárková Plody – bukvice – potrava pro lesní zvěř. Dřevo tvrdé, těžké, odolává vlhku, používá se na vodní stavby, parkety, ohýbaný nábytek.

6 Čím se liší buk od dubu: Dub  listy laločnaté  kůra hrubá, rozpraskaná  plod žalud Buk  listy celokrajné  kůra hladká, šedá  plod bukvice Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Monika Chudárková

7 Čím se liší buk od habru: Buk  listy celokrajné  kůra hladká, šedá  plod bukvice Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Monika Chudárková Habr  listy pilovité  kůra se svislými jizvami  plod s křidélkem

8 Přiřaď : Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Monika Chudárková bukhabr dub

9 Fotografický materiál: soukromý archiv Moniky Chudárkové Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Monika Chudárková Použité zdroje:


Stáhnout ppt "ANOTACE Materiál seznamuje žáky s charakteristikou, životními nároky a využitím buku lesního. Druh učebního materiáluDUM Očekávané výstupyŽák se seznámí."

Podobné prezentace


Reklamy Google