Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZVĚTRÁVÁNÍ Vítek Urban listopad 2004 prima. Horniny vznikají v hlubinách Země. Na zemském povrchu jsou však zcela jiné podmínky, a proto tu horniny podléhají.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZVĚTRÁVÁNÍ Vítek Urban listopad 2004 prima. Horniny vznikají v hlubinách Země. Na zemském povrchu jsou však zcela jiné podmínky, a proto tu horniny podléhají."— Transkript prezentace:

1 ZVĚTRÁVÁNÍ Vítek Urban listopad 2004 prima

2 Horniny vznikají v hlubinách Země. Na zemském povrchu jsou však zcela jiné podmínky, a proto tu horniny podléhají různým změnám, které označujeme slovem ZVĚTRÁVÁNÍ.

3 Srovnání podmínek hluboko pod zemí a na povrchu: Velmi vysoký tlak Velmi vysoké teploty (stálé) Žádný vzduch a voda Žádné rostliny Malý (normální) tlak Nízké teploty (kolísavé) Vzduch a voda Rostliny Podmínky hluboko Podmínky na povrchu pod zemí: Země:

4 Při zvětrávání se pevné horniny na zemském povrchu rozpadají na balvany, štěrk, písek a prach. Působením vzduchu a vody se často mění i složení hornin..::::::… zvětraliny rozpad

5 Zvětrávání je způsobeno: vsakující vodou střídáním teplot vzduchem kořeny rostlin mrazem

6 zvětraliny nezvětralé horniny výchoz hornin


Stáhnout ppt "ZVĚTRÁVÁNÍ Vítek Urban listopad 2004 prima. Horniny vznikají v hlubinách Země. Na zemském povrchu jsou však zcela jiné podmínky, a proto tu horniny podléhají."

Podobné prezentace


Reklamy Google