Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Opava Znak. Obecné Údaje - Je součástí moravskoslezského kraje - Je součástí moravskoslezského kraje -německy Troppau, polsky Opawa, slezsky Uopawa/Uopava.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Opava Znak. Obecné Údaje - Je součástí moravskoslezského kraje - Je součástí moravskoslezského kraje -německy Troppau, polsky Opawa, slezsky Uopawa/Uopava."— Transkript prezentace:

1 Opava Znak

2 Obecné Údaje - Je součástí moravskoslezského kraje - Je součástí moravskoslezského kraje -německy Troppau, polsky Opawa, slezsky Uopawa/Uopava -německy Troppau, polsky Opawa, slezsky Uopawa/Uopavaněmeckypolskyslezskyněmeckypolskyslezsky -Jméno odvozeno od řeky Opavy která pramení v Hrubém Jeseníku -Jméno odvozeno od řeky Opavy která pramení v Hrubém Jeseníku -Založena ve 13. století -Založena ve 13. století -Nachází se zde Slezské zemní muzeum (nejstarší muzeum v ČR) -Nachází se zde Slezské zemní muzeum (nejstarší muzeum v ČR) -Významný rodák Petr Bezruč -Významný rodák Petr Bezruč

3 Najdeme zde katedrály,kostely i klášter Kostel sv.Vojtěcha Minorický Klášter Katedrála Nanebevzetí Pany Marie Kostel sv.Hedviky

4 31. července 1933 zahájeny stavební práce

5 Najdeme zde i Paláce Blucherův Palác Sobkův Palác

6 Opavská Radnice Centrum Města

7 Bývalý obchodní dům

8 Sport Hokej Fotbal

9 KONEC Děkuji za pozornost. Pokud budou prezentace i příští rok tak se velice těším a už nechci mít Opavu,ale ani ne žádné Lesy atd. já chci jen město!


Stáhnout ppt "Opava Znak. Obecné Údaje - Je součástí moravskoslezského kraje - Je součástí moravskoslezského kraje -německy Troppau, polsky Opawa, slezsky Uopawa/Uopava."

Podobné prezentace


Reklamy Google