Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Brno.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Brno."— Transkript prezentace:

1 Brno

2 Hrad Špilberk Hrad Špilberk vytváří už více než sedm staletí výraznou
dominantu města Brna, kterému v minulosti poskytoval ochranu a pocit bezpečí. Nechyběly však v dějinách i chvíle, kdy špilberská pevnost naopak vyvolávala v Brňanech pocity ohrožení a strachu.

3

4 Petrov Petrov je kamenný ostroh v městské
části Brno-střed, v jihozápadní části katastrálního území Město Brno. Patří mezi významná místa Brna i celé Moravy. Nachází se na něm národní kulturní památka katedrála svatého Petra a Pavla a přilehlé sídlo brněnského biskupství. Petrov je též používán jako vžité zkrácené označení pro samotnou katedrálu.

5

6 Stará radnice Stará radnice v Brně je bývalá radniční
budova a nejstarší světská stavba ve městě. Nachází se na katastrálním území Město Brno, mezi Zelným trhem a náměstím Svobody na Radnické ulici. Počátky stavby sahají do 13. století. Jako radnice stavba sloužila až do roku 1935, poté radní přesídlili do nedalekého nově zrekonstruovaného Zemského domu, kterému se proto začalo říkat Nová radnice. V současnosti se v prostorách Staré radnice nachází kulturní a informační centrum, v průjezdu věže je nainstalováno brněnské kolo a drak, ke kterým se váže několik brněnských pověstí.

7

8 Zelný trh Zelný trh leží uprostřed historického jádra města.
Vznikl již při založení samotného města ve 13. století, říkalo se mu také Horní trh. Byl tu trh hrnčířský,m ševcovský, drůbeží, trh se železem, vetešnický a kromě toho také masné a chlebné krámy. I v dnešní době slouží Zelný trh prodejním stánkům ovoce, zeleniny a květin.

9


Stáhnout ppt "Brno."

Podobné prezentace


Reklamy Google