Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vodní pára v atmosféře. zV….objem části atmosféry zm…hmotnost vodní páry v něm zDefinujeme absolutní vlhkost vzduchu:  Určování : vzduch objemu V projde.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vodní pára v atmosféře. zV….objem části atmosféry zm…hmotnost vodní páry v něm zDefinujeme absolutní vlhkost vzduchu:  Určování : vzduch objemu V projde."— Transkript prezentace:

1 Vodní pára v atmosféře

2 zV….objem části atmosféry zm…hmotnost vodní páry v něm zDefinujeme absolutní vlhkost vzduchu:  Určování : vzduch objemu V projde hygroskopickou látkou, jejíž hmotnost se pohlcením páry zvětší.

3 zStane-li se pára sytou (snížením teploty, zvýšením množství dalším vypařením, zvýšením tlaku), má pro danou teplotu maximální absolutní vlhkost zMá podobnou závislost na teplotě jako tlak syté páry (tabulky). zDefinujeme relativní vlhkost zSuchý vzduch: 0%, vzduch se sytou párou: 100% zVhodné: 50-70% zMěření: vlasový vlhkoměr, Assmannův psychrometr

4 zRosný bod: zStav určený teplotou rosného bodu z= teplota, na kterou musíme ochladit za stálého tlaku vzduch, aby se pára v něm stala sytou. zPři dalším ochlazení pára zkapalní. zPříklad: Je-li při teplotě 20°C relativní vlhkost vzduchu 60%, je teplota rosného bodu 12°C.


Stáhnout ppt "Vodní pára v atmosféře. zV….objem části atmosféry zm…hmotnost vodní páry v něm zDefinujeme absolutní vlhkost vzduchu:  Určování : vzduch objemu V projde."

Podobné prezentace


Reklamy Google