Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Mgr. Jiří Vévoda, PhD. PhDr. Lubica Juríčková, PhD. Mgr. Zdenka Hrdličková Dotazník pro lékaře FNOL.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Mgr. Jiří Vévoda, PhD. PhDr. Lubica Juríčková, PhD. Mgr. Zdenka Hrdličková Dotazník pro lékaře FNOL."— Transkript prezentace:

1 Mgr. Jiří Vévoda, PhD. PhDr. Lubica Juríčková, PhD. Mgr. Zdenka Hrdličková Dotazník pro lékaře FNOL

2 Získávání dat: duben – červen 2013 Cekem distribuováno 500 dotazníků na všechny pracoviště FNOL Návratnost: 258 (51,6 %) Otázky: – 6 škálových – 3 výběrové – 2 dichotomické – 1 otevřená

3 Rozložení dle pohlaví

4 1. Ohodnoťte svoje znalosti v oblasti právních norem v České republice vztahujících se k medicíně

5 Znalosti lékařů v oblasti právních norem reprezentativní šetření n = 1200

6 2. Ohodnoťte svoje znalosti v oblasti právních norem v Evropské unii vztahujících se k medicíně

7 3. Do jaké míry je podle Vás potřebné, aby studenti medicíny získali během studia přehled o právních normách České republiky vztahujících se k medicíně?

8 4. Do jaké míry je podle Vás potřebné, aby studenti medicíny získali během studia přehled o právních normách Evropské unie vztahujících se k medicíně?

9 5. Do jaké míry je podle Vás potřebné, aby lékaři v praxi byli průběžně vzděláváni o právních normách České republiky vztahujících se k medicíně?

10 6. Do jaké míry je podle Vás potřebné, aby lékaři v praxi byli průběžně vzděláváni o právních normách Evropské unie vztahujících se k medicíně?

11 7. Která právní témata podle Vás jsou potřebná pro budoucího lékaře/lékařku?

12 8. Na Lékařské fakultě UP v Olomouci se realizuje projekt PraGraM - Právní gramotnost v medicíně. Máte zájem zúčastnit se vzdělávacích aktivit v rámci tohoto projektu?

13 Zájem lékařů o vzdělávání v oblasti práva reprezentativní šetření n= 1 200

14 9. O která právní témata máte zájem?

15 Zájem lékařů o jednotlivá právní témata reprezentativní šetření n = 1 200 1 - pracovní právo ve vztahu k výkonu lékařské profese; 2 - správní právo a veřejná správa ve vztahu k výkonu lékařské profese; 3 - trestní právo ve vztahu k výkonu lékařské profese; 4 - občanské právo ve vztahu k výkonu lékařské profese; 5 - rodinné právo ve vztahu k výkonu lékařské profese; 6 - právo v sociální oblasti ve vztahu k výkonu lékařské profese; 7 - postavení lékaře v právním systému České republiky a Evropské unie; 8 - vztah práva a ekonomiky při výkonu lékařské profese; 9 - právní aspekty lékařského vzdělávání; 10 - osoby s duševní poruchou a jejich právní jednání; 11 - jiné téma.

16 10. Jakou formu výuky preferujete?

17 Poznámky Otázka č. 1 - nicméně hlavním problémeme je zcela nestabilní právní prostředí celé ČR! Nelze co téměř měsíce měnit právní normy! Otázka č. 7. j) jiné - nemohu spolehlivě odpovědět Otázka č. 9 - hlavně základní informace, co jaké právo zahrnuje

18 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Mgr. Jiří Vévoda, PhD. PhDr. Lubica Juríčková, PhD. Mgr. Zdenka Hrdličková Dotazník pro lékaře FNOL."

Podobné prezentace


Reklamy Google