Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

OCEÁNIE. = ostrovy a souostroví v západní a střední části Tichého oceánu ostrovy Oceánie dělíme na Polynésii, Mikronésii a Melanésii (Nová Guinea a Nový.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "OCEÁNIE. = ostrovy a souostroví v západní a střední části Tichého oceánu ostrovy Oceánie dělíme na Polynésii, Mikronésii a Melanésii (Nová Guinea a Nový."— Transkript prezentace:

1 OCEÁNIE

2 = ostrovy a souostroví v západní a střední části Tichého oceánu ostrovy Oceánie dělíme na Polynésii, Mikronésii a Melanésii (Nová Guinea a Nový Zéland nepatří ani do jedné skupiny) většina států jsou samostatných a nezávislých hospodářství je málo vyspělé obživu zajišťuje bohatství moře palma kokosová, káva, ananas

3 Polynésie : korálové a sopečné ostrovy v severní části Tichého oceánu – například: Mikronésie: ostrovy v západní části Pacifiku například: nejblíže Austrálii Melanésie: ostrovy na jižní polokouli například:


Stáhnout ppt "OCEÁNIE. = ostrovy a souostroví v západní a střední části Tichého oceánu ostrovy Oceánie dělíme na Polynésii, Mikronésii a Melanésii (Nová Guinea a Nový."

Podobné prezentace


Reklamy Google