Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Hydrosféra = vodní obal Země  výzkumem vody v krajině se zabývá hydrologie  formy vody na Zemi: 1. oceány a moře 2. ledovce 3. podpovrchová voda 4.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Hydrosféra = vodní obal Země  výzkumem vody v krajině se zabývá hydrologie  formy vody na Zemi: 1. oceány a moře 2. ledovce 3. podpovrchová voda 4."— Transkript prezentace:

1

2 Hydrosféra = vodní obal Země  výzkumem vody v krajině se zabývá hydrologie  formy vody na Zemi: 1. oceány a moře 2. ledovce 3. podpovrchová voda 4. voda na pevnině (jezera, řeky, bažiny) 5. voda v atmosféře (pára, ledové krystalky)  vodstvo planety dělíme na: a. oceánská voda (slaná) b. pevninská voda (sladká)

3 a. oceánská voda  v oceánech je obsaženo nejvíce vody  Tichý, Atlantský, Indický a Severní ledový tvoří dohromady Světový oceán  moře: menší část oceánů, dělíme je na vnitřní (obklopené pevninou)a okrajová (je spojeno s oceánem)  průliv: zúžené části oceánů a pevniny (vytvořená přírodou)  průplav: průliv vytvořený člověkem  pobřežní čára: místo, kde se oceán stýká se souší  pobřeží: území kolem pobřežní čáry

4  záliv: části oceánů nebo moří, které vnikají do pevniny  ostrovy: menší části souše, které jsou obklopeny vodou ze všech stran  souostroví: skupina ostrovů  poloostrov: část pevniny vybíhající do oceánů a moří


Stáhnout ppt "Hydrosféra = vodní obal Země  výzkumem vody v krajině se zabývá hydrologie  formy vody na Zemi: 1. oceány a moře 2. ledovce 3. podpovrchová voda 4."

Podobné prezentace


Reklamy Google