Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

TICHÝ OCEÁN (PACIFIK). Najdi na mapě Kterými oceány a světadíly je Tichý oceán ohraničen? Jaká je poloha Tichého oceánu? Aljašský záliv, Panamský průplav,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "TICHÝ OCEÁN (PACIFIK). Najdi na mapě Kterými oceány a světadíly je Tichý oceán ohraničen? Jaká je poloha Tichého oceánu? Aljašský záliv, Panamský průplav,"— Transkript prezentace:

1 TICHÝ OCEÁN (PACIFIK)

2 Najdi na mapě Kterými oceány a světadíly je Tichý oceán ohraničen? Jaká je poloha Tichého oceánu? Aljašský záliv, Panamský průplav, Drakeův průliv, Tasmanovo moře, Korálové moře, Filipínské moře, Japonské moře, Žluté moře, Ochotské moře, Beringovo moře. Nový Zéland, Nová Guinea, Filipíny, Japonsko, Mikronésie, Melanésie, Havajské ostrovy, Galapágy.

3 Rozložen přes všechny klimatické pásy. Členité dno s maximální hloubkou Mariánský příkop (11 033 m). Na hladině je roztroušeno přes 10 000 ostrovů (tzv. Oceánie). Podél zlomů desek vzniká zemětřesná a sopečná činnost (Japonsko, Amerika, Havajské ostrovy aj.).

4 Hospodářské využití: -rybolov (1/2 světové produkce) -Doprava (Asie – Austrálie – Amerika) -Cestovní ruch -Datová hranice Najdeš některé významné přístavy na březích Tichého oceánu?


Stáhnout ppt "TICHÝ OCEÁN (PACIFIK). Najdi na mapě Kterými oceány a světadíly je Tichý oceán ohraničen? Jaká je poloha Tichého oceánu? Aljašský záliv, Panamský průplav,"

Podobné prezentace


Reklamy Google