Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

SESTAVENÍ ELEKTRICKÉHO OBVODU Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "SESTAVENÍ ELEKTRICKÉHO OBVODU Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným."— Transkript prezentace:

1 SESTAVENÍ ELEKTRICKÉHO OBVODU Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Schematické značky elektrický článek otevřený spínač uzavřený spínač Co jste si zapamatovali z přírodovědy? žárovka vodič

3 Z čeho se skládá jednoduchý elektrický obvod a jak ho sestavíme? Skládá se z: - baterie - žárovky - spínače - spojovacích vodičů záporná svorka baterie kladná svorka baterie

4 Nakreslíme schéma elektrického obvodu. Použijeme k tomu schematické značky, které známe:

5 Další schematické značky jeden elektrický článek baterie 3 elektrických článků zdroj napětí Elektrickým obvodem prochází elektrický proud, jestliže je obvod uzavřen a je v něm zapojen elektrický článek nebo baterie elektrických článků.

6 Otázky 1.Jaké podmínky musí být splněny, aby obvodem procházel elektrický proud (2)? Jsou tyto podmínky splněny v obvodech na obrázcích? 2.Která součástka slouží nejčastěji k uzavírání a otevírání elektrického obvodu? 3. Podle čeho můžeme poznat, že elektrickým obvodem prochází elektrický proud? 4. Ze kterých součástí se skládá elektrický obvod znázorněný na obrázku? Kolik spojovacích vodičů potřebuješ? Budou svítit žárovky, sestavíš-li obvod přesně podle schématu? Zdůvodni svoji odpověď.

7 Použité obrázky – autor.


Stáhnout ppt "SESTAVENÍ ELEKTRICKÉHO OBVODU Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným."

Podobné prezentace


Reklamy Google