Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

H YGIENA Č ISTOTA. K udržení zdraví je nutné dodržovat zásady čistoty a hygieny. Některé nemoci mohou být způsobeny nedostatečnou hygienou (žloutenka,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "H YGIENA Č ISTOTA. K udržení zdraví je nutné dodržovat zásady čistoty a hygieny. Některé nemoci mohou být způsobeny nedostatečnou hygienou (žloutenka,"— Transkript prezentace:

1 H YGIENA Č ISTOTA

2 K udržení zdraví je nutné dodržovat zásady čistoty a hygieny. Některé nemoci mohou být způsobeny nedostatečnou hygienou (žloutenka, úplavice...) K udržení zdraví je nutné dodržovat zásady čistoty a hygieny. Některé nemoci mohou být způsobeny nedostatečnou hygienou (žloutenka, úplavice...)

3 RÁNO Umyjeme se studenou vodou. Vyčistíme si zuby. Učešeme se RÁNO Umyjeme se studenou vodou. Vyčistíme si zuby. Učešeme se

4 Ruce si umyjeme před každým jídlem a po použití záchodu. Večer se umyjeme nebo vykoupeme v teplé vodě a vyčistíme si zuby. Vlasy si češeme několikrát denně a pravidelně si je myjeme. Nehty udržujeme čisté a krátké. Uši si čistíme několikrát do měsíce. Ruce si umyjeme před každým jídlem a po použití záchodu. Večer se umyjeme nebo vykoupeme v teplé vodě a vyčistíme si zuby. Vlasy si češeme několikrát denně a pravidelně si je myjeme. Nehty udržujeme čisté a krátké. Uši si čistíme několikrát do měsíce.

5 Vypracovala: Květuše Vendégová Prvouka 2.ročník ZŠ ZŠ a MŠ Višňová 30.12.2010 Obrázky www.google.cz


Stáhnout ppt "H YGIENA Č ISTOTA. K udržení zdraví je nutné dodržovat zásady čistoty a hygieny. Některé nemoci mohou být způsobeny nedostatečnou hygienou (žloutenka,"

Podobné prezentace


Reklamy Google