Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZŠ a MŠ Olšovec, přísp. org. Autor : Zuzana Klumparová ZKOUŠÍM, BÁDÁM, VYRÁBÍM SAVCI VY_32_INOVACE_20.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZŠ a MŠ Olšovec, přísp. org. Autor : Zuzana Klumparová ZKOUŠÍM, BÁDÁM, VYRÁBÍM SAVCI VY_32_INOVACE_20."— Transkript prezentace:

1 ZŠ a MŠ Olšovec, přísp. org. Autor : Zuzana Klumparová ZKOUŠÍM, BÁDÁM, VYRÁBÍM SAVCI VY_32_INOVACE_20

2 Ahoj kluci a holky. Jmenuji se Amálka a dnes si povíme něco o savcích. Kteří živočichové patří mezi savce, čím se živí a jak se dělí. Hodn ě zdaru, práv ě za č ínáme !!!

3 ŽIVOČICHOVÉ Na zemi existuje mnoho druhů živočichů, kteří se od sebe liší nejen velikostí nebo barvou, ale hlavně stavbou těla. A právě podle stavby těla dělíme živočichy a obratlovce a bezobratlé.

4 ŽIVOČICHOVÉ OBRATLOVCI BEZOBRATLÍ obojživelníci plazi ptáci savci hmyzryby

5 Savci tvoří velkou skupinu živočichů. Většinou se jim rodí živá mláďata, která sají mateřské mléko. Mezi savce patří také člověk.

6 Savci, tak jako všichni živočichové, potřebují k životu vodu a potravu. Podle toho, čím se savci živí, je dělíme do tří skupin: býložravci, masožravci a všežravci.

7 Býložravci se živí rostlinami. Patří sem většina domácích hospodářských zvířat, např. kráva, koza, ovce. K býložravcům patří také např. jelen nebo zajíc.

8 Masožravci se živí masem, tedy jinými živočichy. Mezi masožravce patří např. pes, kočka, liška, lev…

9 Všežravci se živí rostlinnou i živočišnou potravou. Nejznámějším všežravcem je prase.

10 Číslo sady: 3 Číslo DUM v sadě: 19 Téma sady: Zkouším, bádám, vyrábím Název DUM: Savci Autorka: Klumparová Zuzana Vytvořeno: srpen 2011 DUM slouží žákům k získání základních informací o savcích. Žáci se naučí rozdělovat savce podle toho, kterým druhem potravy se živí.

11 Popis prezentace: Kliknutím myší na obláček se objeví text (list č. 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9) Kliknutím myší na obdélník se objeví text Kliknutím myší na šipku v pravém dolním rohu se vrátíte zpět


Stáhnout ppt "ZŠ a MŠ Olšovec, přísp. org. Autor : Zuzana Klumparová ZKOUŠÍM, BÁDÁM, VYRÁBÍM SAVCI VY_32_INOVACE_20."

Podobné prezentace


Reklamy Google