Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

území oblíbené sportovci a turisty Východní Čechy Vyhledávejte v příruční mapě.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "území oblíbené sportovci a turisty Východní Čechy Vyhledávejte v příruční mapě."— Transkript prezentace:

1

2 území oblíbené sportovci a turisty Východní Čechy Vyhledávejte v příruční mapě.

3 Pohoří a hory Orlické hory Kdysi kraj chudých tkalců. Vedly přes ně staré cesty do Polska. Nejvyšším vrcholem je Velká Deštná (1 115 m nad mořem).

4 Pohoří a hory Krkonoše Nejvyšší pohoří v ČR s naší nejvyšší horou Sněžkou (1 602 m nad mořem). Ochrana přírody – Krkonošský národní park.

5 Pohoří a hory Krkonoše – horská střediska Do Krkonoš přijíždějí turisté a lyžaři. Vznikla tu horská střediska. Nejznámější jsou Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn, Harrachov.

6 Řeky Labe, Úpa, Metuje V Krkonoších pramení řeky Labe a její přítok – Úpa. V Podkrkonoší do Labe přitéká zleva řeka Metuje.

7 Řeky Orlice, Chrudimka, Cidlina V Hradci Králové se do Labe vlévá Orlice, v Pardubicích přibírá Chrudimku a o něco dále do něj zprava přitéká Cidlina.

8 Města Hradec Králové, Pardubice Dvě největší města východních Čech, obě sídla krajů. Střediska strojírenství, chemie a elektrotechniky.

9 Města Dvůr Králové nad Labem, Trutnov, Jičín Dvůr Králové s moderní ZOO leží na horním toku Labe. Trutnov je východiskem do Krkonoš, Jičín je město pohádek.

10 Města Náchod, Česká Třebová, Chrudim Náchod s výstavným zámkem leží u polských hranic. Česká Třebová je železniční křižovatka, Chrudim město loutek.

11 Památky a zajímavosti Český ráj, Trosky Český ráj je krajina s pískovcovými skalami jižně od Krkonoš. Na dvou skalních vrcholech se tyčí zříceniny hradu Trosky.

12 Památky a zajímavosti Babiččino údolí, Ratibořice Nedaleko Náchoda nalezneme Babiččino údolí spolu se zámkem Ratibořice.

13 Historické památky Litomyšl, Kunětická Hora, Opočno Vzácný renesanční zámek v Litomyšli, hrad Kunětická Hora severně od Pardubic, zámek v Opočně v podhůří Orlických hor.

14 Historické památky Kost, Kuks Hrad Kost objevíme v Českém ráji, barokní areál Kuks najdeme východně od Dvora Králové.

15 Samostatná práce do sešitu Ať jsi ta anebo ten, do ruky si tužku vem, obkresli si naši vlast, pak zakresli, co už znáš. (Dnes: východní Čechy.) Nebude to žádná věda, pomůže ti vlastivěda.


Stáhnout ppt "území oblíbené sportovci a turisty Východní Čechy Vyhledávejte v příruční mapě."

Podobné prezentace


Reklamy Google