Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Česká republika Horopis V. Jan Dušek. ČESKÁ TABULE  Pamatujete si, jak vznikla Česká tabule?  Uveďte alespoň 5 řek, které se v České tabuli vlévají.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Česká republika Horopis V. Jan Dušek. ČESKÁ TABULE  Pamatujete si, jak vznikla Česká tabule?  Uveďte alespoň 5 řek, které se v České tabuli vlévají."— Transkript prezentace:

1 Česká republika Horopis V. Jan Dušek

2 ČESKÁ TABULE  Pamatujete si, jak vznikla Česká tabule?  Uveďte alespoň 5 řek, které se v České tabuli vlévají do Labe:

3 ČESKÁ TABULE  Jak se jmenuje město, kde se do Labe vlévá nejdelší česká řeka?

4 ČESKÁ TABULE  Jak se jmenuje tato památná hora?  Popište její polohu:  Jakou má nadmořskou výšku?  Je pravda, že hladinu Labe převyšuje o více než 300 m?  Jaký stavební sloh představuje rotunda sv. Jiří na vrcholu Řípu?

5 ČESKÁ TABULE  Máchův kraj  Zjistěte, jak se jmenují známý hrad a rybník, ležící nedaleko města Doksy :

6 ČESKÁ TABULE Jičín  Český ráj Trosky

7 LUŽICKÉ HORY  Jak se jmenuje nejvyšší hora pohoří?  Porovnejte výšku nejvyšších vrcholů Doupovských hor, Českého středohoří a Lužických hor:  sopečné pohoří

8 LUŽICKÉ HORY Panská skála u Kamenického Šenova

9 JEŠTĚDSKO – KOZÁKOVSKÝ HŘBET Ještěd  S pomocí atlasu popište polohu Ještědu:

10 JEŠTĚDSKO – KOZÁKOVSKÝ HŘBET achát  Kozákov - naleziště drahokamů

11 JIZERSKÉ HORY  Jak se jmenuje nejvyšší hora?  Ve kterém českém pohoří se nachází nejvyšší hora stejného jména?  Jaký je rozdíl v jejich nadmořských výškách?

12 JIZERSKÉ HORY Frýdlantské cimbuří Jizerská louka

13 KRKONOŠE  Zjistěte, jaký je výškový rozdíl mezi nejnižším a nejvyšším bodem České republiky: Sněžka  Které známé řeky pramení v Krkonoších?

14 KRKONOŠE Černohorská rašelina

15 KRKONOŠE horská tundra

16 KRKONOŠE  Která známá horská střediska leží v Krkonoších? Harrachov Pec pod Sněžkou Špindlerův Mlýn Janské Lázně


Stáhnout ppt "Česká republika Horopis V. Jan Dušek. ČESKÁ TABULE  Pamatujete si, jak vznikla Česká tabule?  Uveďte alespoň 5 řek, které se v České tabuli vlévají."

Podobné prezentace


Reklamy Google