Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Jiří Gregor Předmět/vzdělávací oblast: Informační a komunikační technologie Tematická oblast:Práce se standardním aplikačním programovým vybavením.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Jiří Gregor Předmět/vzdělávací oblast: Informační a komunikační technologie Tematická oblast:Práce se standardním aplikačním programovým vybavením."— Transkript prezentace:

1 Autor:Jiří Gregor Předmět/vzdělávací oblast: Informační a komunikační technologie Tematická oblast:Práce se standardním aplikačním programovým vybavením Téma:Počítačová grafika – AutoCAD 7. Kreslení 3 Ročník:1. – 4. Datum vytvoření:říjen 2013 Název:VY_32_INOVACE_14.3.10.ICT Anotace: Práce v aplikaci pro kreslení technických výkresů – kreslení, polygon. Inovativnost digitálního učebního materiálu spočívá zejména v jeho názornosti, které bylo dosaženo využitím nástroje Výstřižky operačního systému Windows 8. Díky animaci a grafické dokumentárnosti je žák tématem provázen krok za krokem, což u náročného grafického softwaru AutoCAD napomáhá lepšímu porozumění tématu. Metodický pokyn: Prezentace primárně slouží pro výklad v hodině, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání. Kontrolní otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i pro písemné ověření jejich znalostí. Materiál vyžaduje použití multimediálních prostředků – PC, dataprojektoru, popř. interaktivní tabule.

2 POČÍTAČOVÁ GRAFIKA AutoCAD 7 AutoCAD 7 KRESLENÍ 3

3 Příkazem Polygon nakreslíme pravidelný mnohoúhelník. Lze ho zadat: VVelikostí a orientací hrany VVelikostí vepsané kružnice VVelikostí opsané kružnice

4

5 Nyní buď potvrdíme klávesou Enter, nebo zvolíme jiný počet stran, např. 5.

6 Nyní buď potvrdíme klávesou Enter, nebo zvolíme jiný počet stran, např. 5 a určíme střed polygonu.

7 Zvolíme např. Vepsaný v kružnici (je nabízen ) a určíme rádius kružnice.

8 Zvolíme např. Vepsaný v kružnici (je nabízen ) a určíme rádius kružnice.

9

10 KONTROLNÍ OTÁZKY Jakými způsoby zadání můžeme nakreslit polygon? Nakreslete šestistranný Polygon s ss se středem 1000,500 s poloměrem opsané kružnice 100. Nakreslete obrys dopravní značky „STOP“ příkazem Polygon s poloměrem vepsané kružnice 400 mm.

11 Použité zdroje: LIŠKA, Jan a Jaroslav SCHWARZ. AutoCAD LT 2000 CZ: podrobná příručka. Vyd. 1. Praha: Computer Press, 2000, x, 289 s. CAD. ISBN 80-722-6241-6. Autorem všech částí tohoto učebního materiálu, není-li uvedeno jinak, je Jiří Gregor. Většina obrázků je zhotovena skenováním (nástroj „Výstřižek“).


Stáhnout ppt "Autor:Jiří Gregor Předmět/vzdělávací oblast: Informační a komunikační technologie Tematická oblast:Práce se standardním aplikačním programovým vybavením."

Podobné prezentace


Reklamy Google