Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Stromy- Jaro Léto Podzim Zima. Jaro Jaro je jedno ze 4 období.V mírném pásu je tipická pro vegetativní aktivity rostlin apod.Dny se protahují, otepluje.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Stromy- Jaro Léto Podzim Zima. Jaro Jaro je jedno ze 4 období.V mírném pásu je tipická pro vegetativní aktivity rostlin apod.Dny se protahují, otepluje."— Transkript prezentace:

1 Stromy- Jaro Léto Podzim Zima

2 Jaro Jaro je jedno ze 4 období.V mírném pásu je tipická pro vegetativní aktivity rostlin apod.Dny se protahují, otepluje se.Jaro se slaví 21. b ř ezna…b ř ezen, duben, kv ě ten → m ě síce jara.

3 Léto Léto je jedno z 4 období.Astronomické léto za č íná letním slunovratem a kon č í podzimní rovnodenností.Vyzna č uje se mnohdy teplotami nad 15°C.

4 Podzim Pozim je nejbarevn ě jší období ze všech.Je to p ř echod mezi létem a zimou.Dny se krátí, č ast ě ji prší a ochlazuje se.Na podzim stromy opadávají.Na n ě kterých jsou i plody.

5 Zima Zima je nejchladn ě jší období.V oblasti mírného pásu je toto období s nejni ž šími teplotami a nejkratší dobou denního sv ě tla.


Stáhnout ppt "Stromy- Jaro Léto Podzim Zima. Jaro Jaro je jedno ze 4 období.V mírném pásu je tipická pro vegetativní aktivity rostlin apod.Dny se protahují, otepluje."

Podobné prezentace


Reklamy Google