Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

SLOVANÉ. -naši předkové Slované -přišli z východu počátkem 6.stol. -usadili se podél řek -živili se chytáním ryb,lovem zvěře,obděláváním půdy,chovem dobytka.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "SLOVANÉ. -naši předkové Slované -přišli z východu počátkem 6.stol. -usadili se podél řek -živili se chytáním ryb,lovem zvěře,obděláváním půdy,chovem dobytka."— Transkript prezentace:

1 SLOVANÉ

2 -naši předkové Slované -přišli z východu počátkem 6.stol. -usadili se podél řek -živili se chytáním ryb,lovem zvěře,obděláváním půdy,chovem dobytka -zhotovovali kovové nástroje, vyráběli hliněné nádoby,tkali plátno - byli to zemědělci a řemeslníci

3 -k boji používali oštěpy, sekery a na obranu kulaté štíty

4 -budovali hradiště obehnaná náspy s trámovou hradbou -do hradiště se vstupovalo střeženou bránou

5

6

7

8

9

10 - pec ve slovanském obydlí - hrnčířské umění Slovanů

11 SÁMO a jeho říše

12

13 Prezentace byla vytvořena v rámci projektu CZ.1.07/1.1.08/01.0025 Podpora realizace počítačového zaměření ŠVP ZŠ Valašská Bystřice. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. I N V E S T I C E D O R O Z V OJ E V Z D Ě L Á V Á N Í


Stáhnout ppt "SLOVANÉ. -naši předkové Slované -přišli z východu počátkem 6.stol. -usadili se podél řek -živili se chytáním ryb,lovem zvěře,obděláváním půdy,chovem dobytka."

Podobné prezentace


Reklamy Google