Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

LES-PŘÍRODNÍ SPOLEČENSTVO 2 PATRO KEŘOVÉ. V rostlinné ekologii zpravidla užíváme rozdělení lesa do 5 základních pater: ekologii E4 - stromové patro, vegetace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "LES-PŘÍRODNÍ SPOLEČENSTVO 2 PATRO KEŘOVÉ. V rostlinné ekologii zpravidla užíváme rozdělení lesa do 5 základních pater: ekologii E4 - stromové patro, vegetace."— Transkript prezentace:

1 LES-PŘÍRODNÍ SPOLEČENSTVO 2 PATRO KEŘOVÉ

2 V rostlinné ekologii zpravidla užíváme rozdělení lesa do 5 základních pater: ekologii E4 - stromové patro, vegetace dosahující nad 5 m E4 - stromové patro, vegetace dosahující nad 5 mstromové patrostromové patro E3 - keřové patro, vegetace dosahující výšky 1 až 5 m E3 - keřové patro, vegetace dosahující výšky 1 až 5 mkeřové patrokeřové patro E2 - bylinné patro, veškerá bylinná vegetace a dřevinná vegetace nedosahující výšky 1 m E2 - bylinné patro, veškerá bylinná vegetace a dřevinná vegetace nedosahující výšky 1 mbylinné patrobylinné patro E1 - mechové patro, mechy a lišejníky E1 - mechové patro, mechy a lišejníkymechové patromechové patro E0 - kořenové patro, kořeny E0 - kořenové patro, kořeny Citováno z http://cs.wikipedia.org/wiki/Patro_( les) http://cs.wikipedia.org/wiki/Patro_( les)http://cs.wikipedia.org/wiki/Patro_( les)

3 PATRO KEŘOVÉ – vegetace ve výšce 1 – 5m.

4 PATRO BYLINNÉ-BOROVÝ PODROST – vegetace ve výšce do 1m -autor E.Průša.

5 MECHOVÉ PATRO botany.cz

6 Význam mechového patra spočívá především v jeho schopnosti zadržovat a posléze postupně uvolňovat vodu, proto lesy s větším podílem mechů lépe chrání krajinu pod nimi před erozí a náhlými změnami průtoků (sucha, povodně). Citováno z http://cs.wikipedia.org/wiki/Patro_ (les) http://cs.wikipedia.org/wiki/Patro_ (les) http://cs.wikipedia.org/wiki/Patro_ (les) botany.cz

7 Smíšený listnatý podrost (patro bylinné) s bohatým keřovým patrem – autor E. Průša.

8 VERTIKÁLNÍ STRUKTURA LESA Martin.hason.sweb.cz

9

10 Patro keřové – BEZ HROZNATÝ

11 Patro keřové – BRSLEN EVROPSKÝ

12 Patro keřové – VŘES OBECNÝ Autor: VIA MM

13 Patro keřové – Brusnice borůvka

14 Patro keřové – BRUSNICE BRUSINKA

15

16 skupiny druhů organismů, které využívají stejné zdroje (zejména potravní), např. bezobratlí potravně vázaní na dub

17 Prezentace byla vytvořena v rámci projektu CZ.1.07/1.1.08/01.0025 Podpora realizace počítačového zaměření ŠVP ZŠ Valašská Bystřice. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. I N V E S T I C E D O R O Z V OJ E V Z D Ě L Á V Á N Í


Stáhnout ppt "LES-PŘÍRODNÍ SPOLEČENSTVO 2 PATRO KEŘOVÉ. V rostlinné ekologii zpravidla užíváme rozdělení lesa do 5 základních pater: ekologii E4 - stromové patro, vegetace."

Podobné prezentace


Reklamy Google