Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

DRUHYDOPRAVYDRUHYDOPRAVYDRUHYDOPRAVYDRUHYDOPRAVY Automobilová doprava Lodní doprava Železniční doprava Letecká doprava.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "DRUHYDOPRAVYDRUHYDOPRAVYDRUHYDOPRAVYDRUHYDOPRAVY Automobilová doprava Lodní doprava Železniční doprava Letecká doprava."— Transkript prezentace:

1 DRUHYDOPRAVYDRUHYDOPRAVYDRUHYDOPRAVYDRUHYDOPRAVY Automobilová doprava Lodní doprava Železniční doprava Letecká doprava

2 Parník byla původně loď poháněná parním strojem.

3 Parní lokomotiva byla od poloviny 19. století do poloviny 20. století nejdůležitějším druhem lokomotivy na železnici.

4 Ventura. Vejde se na ni 3 100 pasažérů, kterým bude k dispozici 1550 kajut. Luxusní superplavidlo nabídne hostům špičkové služby − například osm restaurací, pět bazénů, cirkus, lázně či kasino.

5 Nejznámější Vlaky na světě TGV Vysokorychlostní vlak ve Francii. Max rychlost 300 KM/h nový typ až 750 KM/h

6 Metro neboli podzemní dráha je druh kolejové dráhy a městské hromadné dopravy na ní provozované.

7 Základními technickými částmi současných osobních automobilů jsou karoserie, podvozek, hnací soustava, příslušenství, výstroj a výbava. Nejvýznamnější část historie automobilů se začala psát koncem 18. století, kdy byly realizovány první úspěšné pokusy s vozidly poháněnými parním strojem. Parní stroj uvezl v roce 1769 až čtyři pasažéry.

8 S vodíkem jako alternativním palivem se začíná počítat čím dál tím více!

9 Motocykl je dvoukolový dopravní prostředek poháněný spalovacím nebo elektrickým motorem.

10 Letecký provoz zahrnuje dopravu asi 9,5 milionu lidí denně. První let kluzákem předvedl Abbas Ibn Firnas v Andalusii v 9. století.

11 Vojenská letadla V budoucnosti se počítá se slunečním letadlem pro oblet světa.

12 Kosmická loď je umělé kosmické těleso, které slouží ve vesmíru jako dopravní prostředek pro dopravování živých organismů nebo nákladu.

13

14

15 Prezentace byla vytvořena v rámci projektu CZ.1.07/1.1.08/01.0025 Podpora realizace počítačového zaměření ŠVP ZŠ Valašská Bystřice. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. I N V E S T I C E D O R O Z V OJ E V Z D Ě L Á V Á N Í


Stáhnout ppt "DRUHYDOPRAVYDRUHYDOPRAVYDRUHYDOPRAVYDRUHYDOPRAVY Automobilová doprava Lodní doprava Železniční doprava Letecká doprava."

Podobné prezentace


Reklamy Google