Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pravopisná cvičení na použití i,í/y,ý po obojetných souhláskách Pozorně si přečtěte text a zamyslete se, co doplníte. Poznamenejte si na papír pouze pořadí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pravopisná cvičení na použití i,í/y,ý po obojetných souhláskách Pozorně si přečtěte text a zamyslete se, co doplníte. Poznamenejte si na papír pouze pořadí."— Transkript prezentace:

1 Pravopisná cvičení na použití i,í/y,ý po obojetných souhláskách Pozorně si přečtěte text a zamyslete se, co doplníte. Poznamenejte si na papír pouze pořadí doplněných i,í/y,ý. Po půl minutě text zmizí a objeví se záhy s vyplněnými i,í/y,ý. Zkontrolujte, zda jste správně doplnili, a přečtěte si zdůvodnění.

2 DOPLŇUJTE: Dívky navštívil- v-stavu l-dov-ch ob-čejů v B-džově.

3 KONTROLUJTE: Dívky navštívily výstavu lidových obyčejů v Bydžově. navštívily – shoda přísudku s podmětem, podmět rodu ženského výstavu – předpona vy- lidových – kořen „lid“ není vyjmenované slovo, přídavné jméno tvrdé, vzor mladý obyčejů, v Bydžově – vyjmenovaná slova

4 HODNOCENÍ: Bez chyby – VÝBORNĚ 1 chyba – DÁVEJTE POZOR 2 chyby – NEJSTE ZROVNA V KONDICI 3 a více chyb – ČLOVĚČE, JAK DLOUHO SE UČÍTE ČESKY?


Stáhnout ppt "Pravopisná cvičení na použití i,í/y,ý po obojetných souhláskách Pozorně si přečtěte text a zamyslete se, co doplníte. Poznamenejte si na papír pouze pořadí."

Podobné prezentace


Reklamy Google